„A pénzügyminisztérium illetékesei döntenek arról, hogy a rendelkezésünkre álló erőforrások lehetővé teszik-e a nyugdíjemelést. Több tervezetet is megvitattunk, mi azonban mindenképpen a 6,5 százalékos indexálást támogatjuk” – mutatott rá. Barbu egyébként pénteken még úgy nyilatkozott: egyelőre nem állnak rendelkezésére a megfelelő gazdasági adatok, azonban nem tartja kizártnak, hogy a nyugdíjak indexálására nem kerül sor a következő évben. Emlékeztetett: a kormánynak a gazdasági jellegű kérdésekben a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), az Európai Bizottsággal, valamint a Világbankkal közösen kell döntenie. Mint beszámoltunk, Gheorghe Ialomiţianu pénzügyminiszter korábbi kijelentése szerint a kormány csak akkor csökkentheti az adók és illetékek szintjét 2012-ben, ha a gazdasági helyzet ezt lehetővé teszi. A tárcavezető úgy vélekedett, óvatosan kell bánni a közszféra kiadásaival, köztük a béremeléssel is. Ialomiţianu a szenátus költségvetési bizottságában annak kapcsán beszélt az adó- és bérpolitika jövő évi mozgásteréről, hogy az RMDSZ javasolta a fizetések és nyugdíjak összegének emelését 2012-ben.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.