A szénkitermelésben, -feldolgozásban és szállításban dolgozó munkások nettó 585 lejes bérkiegészítést kapnak
A csütörtöki tárgyalásokat követően felhagytak a sztrájkkal az Olténiai Energetikai Komplexum (CEO) bányászai – közölte az energiaügyi minisztérium.
2019. január 17., 18:132019. január 17., 18:13
2019. január 17., 18:542019. január 17., 18:54
A szaktárca közleménye szerint csütörtökön tárgyalóasztalhoz ültek az energiaügyi minisztérium vezetői, az Olténiai Energetikai Komplexum illetékesei, illetve a szakszervezeti vezetők. A tárgyalás során arról született megállapodás, hogy
A munkacsoport-irányítók 700 lej bruttó, azaz 409 lej nettó összeget, a vezető beosztásokban dolgozók pedig bruttó 500, tehát nettó 292 lejes összeget kapnak.
Ugyanakkor abban is megállapodtak, hogy húsvéti prémiumként minimum 330 lejes juttatásban részesítik a dolgozókat, ez év május elsejétől pedig minden alkalmazott 1450 lej értékű üdülési jegyet kap.
A vállalat vezetősége ígéretet tett, hogy
Az ígéretért Anton Anton energiaügyi miniszter vállalat kezességet. Mint elmondta, az elhangzott ígéreteket csak akkor váltják be, ha a bányászok abbahagyják a sztrájkot.
Kifejtette: mandátuma eleje óta támogatja a szénalapú villamosenergia-termelést, noha egész Európa ellenzi azt. „Románia nem engedheti meg magának, hogy hirtelen lemondjon a szénkitermelésről” – tette hozzá az energiaügyi miniszter.
A CEO bányászai péntek óta sztrájkoltak, a szénhiány miatt csütörtök reggel már le kellett állítani az egyik hőerőművet. A megállapodást követően csütörtök délután újrakezdték a munkát – közölte a szaktárca.
Senki sem játszadozhat Románia energetikai függetlenségével – figyelmeztetett csütörtökön Viorica Dăncilă miniszterelnök, aki idegen érdekeket sejt és sejtet a Zsil-völgyi szénbányászok csaknem egy hete tartó munkabeszüntetése mögött.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!