Fotó: Sorin Grindeanu/Facebook
Virtuálisan megdorgálta Sorin Grindenanu közlekedési miniszter a Román Vasúttársaság infrastruktúráért felelős részlegének (CFR Infrastructură) illetékeseit, amiért csigalassúsággal haladnak a Brassó-Segesvár vasútvonal Apáca és Kaca közötti szakaszának felújítási munkálatai.
2023. augusztus 09., 12:372023. augusztus 09., 12:37
„Rendkívül lassan haladnak a Rajna-Duna vasúti folyosó részét képező Apáca-Kaca vasútvonalon (28,2 km). A 2020-ban aláírt szerződés megvalósítása mindössze 17,z százalékot ért el, és további késések fenyegetnek. Felkértem a CFR Infrastructură vezetőségét, hogy tegyen meg minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a felújítási munkálatok a jövő év végéig (2024) befejeződjenek.
– írta Sorin Grindeanu szerdán Facebook-bejegyzésében.
Hangsúlyozta, hogy a román és az európai vasúti közlekedés szempontjából fontos projektről van szó, amelyet a görög, francia és román építők alkotta konzorciumnak „a legnagyobb komolysággal kell kezelnie”.
Mint arról beszámoltunk,
Ám itt is az a nagy kérdés, hogy mikor, hiszen miközben a szerződés szerint jövőre el kellene készülni a korszerűsítéssel, jelenleg a munkálatok alig egyötöde készült el. A Brassó–Apáca és Kaca–Segesvár közti vonalakon (összesen 84 km) húsz százalékon állnak, miközben a köztes, 28 km-t kitevő Apáca–Kaca-távon még rosszabb a teljesítmény, ez indokolta most a miniszteri közbelépést is. Utóbbi Brassó megyei szakaszon kellene megépülnie az ország leghosszabb vasúti alagútjainak Ürmösnél (7 km) és Homoródnál (5 km). Hosszas késlekedés után – melyeket részben a Dunán szállított munkagépek kései megérkeztével magyaráztak – a kivitelezők idén nyáron fognak neki az alagutak fúrásának, mely a terv szerint 18-19 hónapot vesz igénybe.
Rendkívüli támogatást igényel a román mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium az EU mezőgazdasági tartalékalapjából a gyümölcs- és szőlőtermesztőknek szánt kárenyhítő juttatásra.
Az energiaügyi minisztérium becslései szerint a villamosenergia-piac július 1-jei liberalizációja után mintegy 3,5 millió háztartás fog részesülni az áramszámlák kifizetésére nyújtott állami támogatásból.
Rekordméretű forgalmat könyvelhettek el 2024-ben a romániai élelmiszer‑kiskereskedelmi piacon tevékenykedő multinacionális üzletláncok. A néhány százalékos európai átlagot többszörösen meghaladó romániai növekedés éllovasa a piacvezető Lidl üzletlánc.
Miután a hónap végén több ársapka is hatályon kívül kerül, a július drágulásokat hozhat.
Romániában idén az elmúlt 28 év legnagyobb búzatermése várható, ami azt jelenti, hogy a következő évben az ország Európa egyik vezető búzaexportőre lesz – írja az Argus Media tanácsadó cég elemzőire hivatkozva a Bloomberg.
Rekordot döntött a napelemparkok termelése Romániában hétfőn – írja az economica.net az országos villamosenergia-hálózatot működtető Transelectrica adatai alapján.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Facebook-oldalán közölte, azért hívta meg a szakszervezetek képviselőit a Cotroceni-palotába, hogy nyíltan megvitassák a költségvetési egyensúlyt biztosító lehetséges megoldásokat.
Március 3-ától a június 13-i határidőig 708 012 agrártámogatási kérelmet nyújtottak be a romániai gazdák összesen 9 875 710,11 hektár területre – tájékoztatott hétfőn a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători) hétfőn közleményben jelentette be, hogy az üzemeltető a nyilvánosságban elhnagzott állításokkal ellentétben nem függeszti fel tevékenység&am
Hétfőn újra árat emelt töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a harmadik drágítás volt a júniusban.
szóljon hozzá!