Fotó: Veres Nándor
Ugyan országos viszonylatban nőtt a külföldi turisták száma, többségük Bukarestbe látogat el. Az ország más részeiben inkább belföldi turisták fordulnak meg. A Kovászna megyébe érkező vendégek 80-90 százaléka is hazai, ezért nagyobb erőfeszítésekre van szükség, hogy külföldön is megismertessék a térség idegenforgalmi potenciálját, mondta a Krónikának Grüman Róbert.
2018. január 08., 09:472018. január 08., 09:47
2018. január 08., 10:072018. január 08., 10:07
A tavalyi első tizenegy hónapban 6,2 százalékkal, 25,325 millióra nőtt a vendégéjszakák száma Romániában 2016 azonos időszakához mérten, a turisztikai érkezések száma pedig 10,4 százalékkal 11,27 millióra bővült – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által nyilvánosságra hozott adatsorokból.
A vendégéjszakák alig mintegy 20 százalékát töltötték el külföldi turisták, az idegenforgalmat tehát nagyrészt a belföldi vendégek alakítják. A hazai turisták amúgy átlagban 2,3 éjszakát, a külföldiek 1,9-et töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A tavalyi év első tizenegy hónapjában a szálláshelyek kihasználtsága 31,7 százalékos volt, ami 0,3 százalékos növekedés a 2016. január–novemberi időszakhoz képest. A legnagyobb kihasználtságnak a szállodák (40,2 százalék), a panziók (26,3 százalék), a hajók (24,6 százalék), a bungalók (23,2 százalék), illetve a kempingek (22,9 százalék) bizonyultak.
Fotó: wellnesspraid.ro
A külföldi turisták száma különben 11,3 százalékkal emelkedett 2016 első tizenegy hónapjához mérten. A külföldiek figyelme tavaly is nagymértékben Bukarestre irányult, 85 százalékuk látogatta meg a román fővárost. A vidéki turisztikai régiók forgalmát többnyire a belföldi turizmus biztosította.
is az elmúlt évben az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A statisztikai adatok szerint Kovászna megyébe november elejéig összesen 90 ezer turista látogatott külföldről és az országból, miközben 2016-ban egész esztendőben 83 ezer vendég érkezett a térségbe. Az alelnök szerint a megyei önkormányzat fennhatósága alá tartozó Turizmusfejlesztési Egyesület erőfeszítései kezdtek beérni:
„Továbbra is népszerűsítjük Háromszék idegenforgalmi látványosságait, hiszen a turizmus a gazdaság egyik motorja lehet, minél több vendég érkezik a megyébe, annál több pénzt költenek el itt, és ez a pénz helyben marad”– összegezte a közgyűlés alelnöke.
A román véleményformálókat már évek óta vendégül látják, idén első ízben külföldieknek is szerveztek információs kirándulást, tizenöt blogger érkezett a határon túlról. Grüman Róbert elmondta, jelenleg a Kovászna megyébe érkező vendégek mintegy 80-90 százaléka hazai turista, ezért nagyobb erőfeszítésekre van szükség, hogy külföldön is megismertessék a térség idegenforgalmi potenciálját, másrészt több attrakciót, turistacsalogató rendezvényt kell szervezni.
I
Tavaly különben a megyei önkormányzat turisztikai mobilalkalmazást is indított, a három nyelven elérhető, ingyenes applikáción elérhetők a háromszéki látnivalók leírásai, a szálláshelyek, éttermek elérhetőségei, rendezvények.
Fotó: Kocsis B. János
Az alkalmazás androidos okostelefonokra és iPhone-ra is letölthető a www.visitcovasna.com oldalról, vagy megtalálható a Google Play-ben és az AppStore-ban is.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
szóljon hozzá!