Fotó: Veres Nándor
Ugyan országos viszonylatban nőtt a külföldi turisták száma, többségük Bukarestbe látogat el. Az ország más részeiben inkább belföldi turisták fordulnak meg. A Kovászna megyébe érkező vendégek 80-90 százaléka is hazai, ezért nagyobb erőfeszítésekre van szükség, hogy külföldön is megismertessék a térség idegenforgalmi potenciálját, mondta a Krónikának Grüman Róbert.
2018. január 08., 09:472018. január 08., 09:47
2018. január 08., 10:072018. január 08., 10:07
A tavalyi első tizenegy hónapban 6,2 százalékkal, 25,325 millióra nőtt a vendégéjszakák száma Romániában 2016 azonos időszakához mérten, a turisztikai érkezések száma pedig 10,4 százalékkal 11,27 millióra bővült – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által nyilvánosságra hozott adatsorokból.
A vendégéjszakák alig mintegy 20 százalékát töltötték el külföldi turisták, az idegenforgalmat tehát nagyrészt a belföldi vendégek alakítják. A hazai turisták amúgy átlagban 2,3 éjszakát, a külföldiek 1,9-et töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A tavalyi év első tizenegy hónapjában a szálláshelyek kihasználtsága 31,7 százalékos volt, ami 0,3 százalékos növekedés a 2016. január–novemberi időszakhoz képest. A legnagyobb kihasználtságnak a szállodák (40,2 százalék), a panziók (26,3 százalék), a hajók (24,6 százalék), a bungalók (23,2 százalék), illetve a kempingek (22,9 százalék) bizonyultak.
Fotó: wellnesspraid.ro
A külföldi turisták száma különben 11,3 százalékkal emelkedett 2016 első tizenegy hónapjához mérten. A külföldiek figyelme tavaly is nagymértékben Bukarestre irányult, 85 százalékuk látogatta meg a román fővárost. A vidéki turisztikai régiók forgalmát többnyire a belföldi turizmus biztosította.
is az elmúlt évben az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A statisztikai adatok szerint Kovászna megyébe november elejéig összesen 90 ezer turista látogatott külföldről és az országból, miközben 2016-ban egész esztendőben 83 ezer vendég érkezett a térségbe. Az alelnök szerint a megyei önkormányzat fennhatósága alá tartozó Turizmusfejlesztési Egyesület erőfeszítései kezdtek beérni:
„Továbbra is népszerűsítjük Háromszék idegenforgalmi látványosságait, hiszen a turizmus a gazdaság egyik motorja lehet, minél több vendég érkezik a megyébe, annál több pénzt költenek el itt, és ez a pénz helyben marad”– összegezte a közgyűlés alelnöke.
A román véleményformálókat már évek óta vendégül látják, idén első ízben külföldieknek is szerveztek információs kirándulást, tizenöt blogger érkezett a határon túlról. Grüman Róbert elmondta, jelenleg a Kovászna megyébe érkező vendégek mintegy 80-90 százaléka hazai turista, ezért nagyobb erőfeszítésekre van szükség, hogy külföldön is megismertessék a térség idegenforgalmi potenciálját, másrészt több attrakciót, turistacsalogató rendezvényt kell szervezni.
I
Tavaly különben a megyei önkormányzat turisztikai mobilalkalmazást is indított, a három nyelven elérhető, ingyenes applikáción elérhetők a háromszéki látnivalók leírásai, a szálláshelyek, éttermek elérhetőségei, rendezvények.
Fotó: Kocsis B. János
Az alkalmazás androidos okostelefonokra és iPhone-ra is letölthető a www.visitcovasna.com oldalról, vagy megtalálható a Google Play-ben és az AppStore-ban is.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
szóljon hozzá!