Zajlik a munka. A brassói repülőtér terminálja már kezdi elnyerni végső formáját
Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Brașov
Iparkodnak a Brassó megyei hatóságok, hogy még idén működőképes legyen a Brassó–Vidombák repülőtér.
2021. január 29., 14:432021. január 29., 14:43
„Az utolsó részleteket tervezik, az év végéig minden szempontból működőképes repülőteret szeretnénk” – jelentette ki Adrian Veştea. Az építtető Brassó Megyei Tanács elnöke a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében és a közösségi oldalán úgy fogalmazott, a Brassó–Vidombák repülőtér összetett és átfogó projekt. Átvették az építkezést, és menet közben folyamatosan fejlesztették, hogy minden igényt és funkciót biztosítani tudjanak.
Annak érdekében, hogy az év végéig a légikikötő minden szempontból működőképes legyen,
– ígéri az önkormányzat vezetője. Szavai szerint a kivitelező csapat az építkezés során jelezte, hogy a már megtervezett létesítmények mellé újabbakra is szükség van, hogy az országos érdekeltségű stratégiai létesítmény betöltse a szerepét. Így kiírtak és le is bonyolítottak egy újabb közbeszerzést a melléképületek és kapcsolódó infrastruktúra megvalósíthatósági tanulmányának elkészítésére.
Ennek a licitre kiírt értéke 2,3 millió lej, végül a Pencraft–Mihul cégtársulás 1,975 millió lejért vállalta a munkát, a tanulmányt a szerződéskötés után 45 nappal kell átadja a megrendelő önkormányzatnak.
Ugyanakkor elkészül a tanulmány egy 30 ezer négyzetméteres térrendezésre, amely az utasterminál és gépkocsiparkoló melletti zöldövezetet is tartalmazza.
Mint ismeretes, Romániában az elmúlt negyven évben nem építettek új repülőteret, a bukaresti kormányok részéről évekig nem volt nyitás arra, hogy a brassói projektet támogassák. Két évvel ezelőtt „tört meg a jég”, az akkori kormány 23,7 millió lejjel támogatta a brassói légikikötő építését, majd tavaly újabb 50 millió lejt különítettek el erre a célra.
Amint az építkezést befejezik, még be kell szerezni a szükséges engedélyeket, mielőtt az első repülőgépek leszállhatnak. A tervek szerint a repülőteret koncesszióba adják, a számítások szerint évi egymillió utast szolgál majd ki.
A repülőtéren ezer új munkahely létesül, de közvetve ez összesen mintegy hétezer munkahelyet generál. Legutóbb a Világbank végzett egy felmérést a Brassó megyeiek prioritásairól, és abból arra derült fény, hogy a legfontosabbnak a repülőtér megépítését tartják, a lakosság 90 százaléka számára a légikikötő az elsőrendű nagyberuházás.
A kormány elfogadta a fejlesztési minisztérium javaslatát, amelynek értelmében augusztus 1-jétől megszűnik az ülésjáradék a területi közrendi hatóság (ATOP) tagjai számára – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ sajtóirodája.
Jelentősen csökkent júniusban a román gazdasággal szembeni bizalom indexe, a mutató jelenlegi szintje a recesszió kockázatát jelzi – közölte csütörtökön a pénzügyi elemzőket tömörítő CFA Románia Egyesület.
Az S&P Global nemzetközi hitelminősítő szerdán megerősítette Románia BBB-/A-3 szintű befektetési ajánlású adósbesorolását, és a hozzá rendelt negatív kilátás is maradt.
Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes szerda este a B1 televízióban nyilvánosan bírálta a CFR személyszállító ágazata vezérigazgatójának, Traian Preoteasának a közelmúltban tett kijelentéseit a havi 11 ezer eurót meghaladó jövedelméről.
Új időszámítást jelent a romániai idegenforgalomban, hogy a kormány idén módosította a közalkalmazottak üdülési csekkjeire vonatkozó rendelkezést, és nem jár automatikusan mindenkinek az összeg.
Elkezdődhet az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya Bisztraterebes és Bihar közötti szakaszának építése, miután a közúti beruházásokért felelős társaság szerdán kiadta az engedélyt a munkálatok elindítására.
Idén júniusban 4 693 581 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4132-vel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2766 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Az APIA igazolásokat állít ki az állattartó gazdálkodóknak, akik banki hiteleket szeretnének igénybe venni a folyó tevékenységeik finanszírozására.
Tíz százalékkal csökkentik a fizetésüket a román állami vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători), valamint a vasúti infrastruktúrát kezelő vállalat (CFR Infrastructură) igazgatói – jelentette be szerdán Ciprian Șerban közlekedésügyi miniszter.
Romániában 266 állami vállalat összesen 2,5 milliárd lejes veszteséget termel, és ebből 2 milliárd lejt hét olyan vállalat, amely eközben állami támogatásban is részesült – vont mérleget Dragoș Anastasiu miniszterelnök-helyettes.
szóljon hozzá!