Az összes mozdonyt leszállítják 2025 végéig – ígéri a Softronic
Fotó: Facebook/Softronic
Az elkövetkező időszakban hat új mozdonyt szállít le romániai és magyarországi vasúttársaságoknak – jelentette be a Softronic Craiova gördülőállomány-gyártó a világ legnagyobb vasúti vásárán, az immár 14. alkalommal megszervezett Innotranson.
2024. szeptember 27., 16:232024. szeptember 27., 16:23
„Három új mozdonyt szállítunk a Constantin Grupnak, amelyhez hozzáadódik az első mozdony a Transferoviar Grup számára” – tette közzé a Softronic a Facebook közösségi portálon.
A vállalat képviselői szerint az új mozdonyok magyarországi és romániai tehervonatok vontatását fogják biztosítani, többek között a 4-es számú páneurópai folyosón, Kürtös és Konstanca között.
Az összes mozdonyt leszállítják 2025 végéig – ígéri a Softronic.
A craiovai vállalat amúgy tavaly elnyerte a Román Vasúttársaság személyszállító ágazata (CFR Călători) 19 villamos mozdonyának korszerűsítésére vonatkozó szerződést is, amelyet az országos helyreállítási tervből (PNRR) keretében elkülönített forrásokból finanszíroznak.
Az Economica.net gazdasági portál szerint a 2023 decemberében aláírt, 100,68 millió eurós szerződés 144 hónapra (12 évre) szól, amely időszak magában foglalja a 19 mozdony korszerűsítését, majd ezt követően egy 9 éves (108 hónapos) időszak biztosítja a mozdonyok karbantartását.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!