Fotó: Pixabay.com
Nincs benne a törvénykönyvben, ezért a DIICOT szerint nem minősül bűncselekménynek az informatikai adatok elferdítése, az informatikai rendszerek megzavarása, így megszüntették a nyomozást a napelemek felszerelését támogató Zöld ház program kapcsán felmerült gyanús műveletek ügyében. A programban részt vevő cégek többsége szerint legalább okulni kellene ebből az esetből.
2019. november 22., 12:542019. november 22., 12:54
Bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) a Környezetvédelmi Alap (AFM) által lebonyolított Zöld ház program ügyében. Amint arról korábban beszámoltunk,
Akkor két hónapra le is állították a jelentkezést. Az ügyészség már október 30-án meghozta a döntést, hogy megszünteti a nyomozást, ezt a napokban közölte Facebook-oldalán Marian Mândru, a Greenpeace Románia kampánykoordinátora. Az ügyészség arra hivatkozik, hogy az informatikai adatok elferdítése, az informatikai rendszerek megzavarása nem minősül bűncselekménynek, nincs benne a büntető törvénykönyvben.
A programban részt vevő cégek többsége azonban úgy véli, ebből az esetből okulni kellene, és ezután ezt feltételként kellene szabni a különböző kiírásokban, hogy szavatolják az esélyegyenlőséget.
Mint ismeretes, a program körül számos bizonytalanság felmerült, legutóbb az applikáció generált téves üzenetet, azzal riogatva, hogy néhány hétre lerövidül a visszacsatolási engedély beszerzésének 90 napos határideje. Ez szerencsére vaklármának bizonyult.
A Zöld ház napelemprogramot lebonyolító Környezetvédelmi Alap (AFM) vezetői szerint tévedés volt, hogy a szeptember 10-én feltöltött pályázati iratcsomók egyszerre átkerültek jóváhagyott státusba.
Értesülések szerint
– mondta el lapunknak András Lehel, a programban részt vevő, székelyudvarhelyi székhelyű Melinda-Impex Install Kft. vezérigazgatója. „Mint aki megégette száját és már a fagylaltot is megfújja, vállalatunk hamarosan indítja az engedélyek megszerzésére irányuló dokumentációk összeállítását” – mondta az igazgató. Hangsúlyozta: az engedély beszerzése a pályázó kötelessége, ám fizetség ellenében segítenek, mert a cégnek is érdeke, hogy minél zökkenőmentesebben lebonyolítsák a folyamatot.
A program november 6-i újraindításakor a Bukarest-Ilfov régió kivételével mindenhol elfogyott a pénz, a főváros környékén is lassabb ütemben, de iratkoznak a pályázók, jelenleg még 23,8 millió lej áll a rendelkezésre. A programra összesen 656 millió lejt különítettek el, ami a becslések szerint 33 ezer rendszer telepítésére elég.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!