2011. november 07., 05:222011. november 07., 05:22
Ezen felül, bár a gyárban az év végén leáll a termelés, az alkalmazottak 2012 március végéig meg fogják kapni a bérüket, „ami egy adaptációs időszak lesz a munkájukat elvesztők számára, hozzásegítve őket, hogy egy új munkahely megszerzésére tudjanak összpontosítani”. A közlemény szerint a gyárban működő két munkavállalói érdekképviselet vezetői meg vannak elégedve a tárgyalások eredményével. Risto Meskus, a gyár igazgatója azt nyilatkozta, hogy a Nokia támogatni fogja az állás nékül maradók átképzését, valamint kész segítséget nyújtani mindazoknak akik saját vállalkozásba kívánnak fogni. Korábban egyes szakszervezeti vezetők azt nyilatkozták, hogy a vállalat által az utcára kerülő munkavállalóknak fizetendő végkielégítés mértéke akár a hatvanhavi fizetést is elérheti.
A finn telekommunkiációs óriáscég szeptemberben jelentette be, hogy az év végén bezárja a 2200 embernek munkát biztosító, a főleg a harmadik világ országai számára mobiltelefonokat gyártó nemeszsuki gyárát. A Nokia azért döntött a Kolozs megyei termelőegység megszüntetése mellett, mivel az elmúlt időszakban a cég piaci részesedése drámai mértékben visszaesett az okostelefonok térhódítása következtében. A nemeszsuki üzem termelési kapacitását a Nokia távol-keleti gyárai veszik át.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.