2010. augusztus 27., 15:092010. augusztus 27., 15:09
Sabo azt követően jelentette be lemondását, hogy az Országos Korrupcióellenes Igazgatóság (DNA) bejelentette: vádat emeltek ellene és feltételezett tettestársai ellen egy 2005-ben elkövetett csalás miatt, amikor egy magáncég alkalmazottja volt.
A DNA vádat emelt Alexandru Noapteş, a CFR utasszállító részlegének vezérigazgatója, és helyettese, Nacu Vanghele, valamint Nicolae Iosub, a vontatási részlegének igazgatója ellen is.
A nyomozóhatóság közlése szerint a vád közérdek ellen elkövetett, rendkívül súlyos következményekkel járó, hivatali hatáskörrel való visszaéléssel.
A DNA ügyészei szerint a vádlottak 2005 március és október között összesen hat, Németországból származó használt mozdonyt adtak el túlbecsült áron az CFR Utasszállítónak, két kereskedelmi társaság közvetítésével. Az Activ Invest kft. - amelyet Emil Sabo vezetett - 689 248 lejért vásárolta meg a hat mozdonyt az aradi ICIM Rt-től, majd 2 670 838 továbbadta a kolozsvári Remarulnak, amelytől aztán a CFR Utasszállító 7 497 000 lejért vásárolta meg a járműveket.
A tranzakciók során a mozdonyok ára 16-szorosára duzzadt: az aradi cég 120 ezer euróért vásárolta a használt járműveket Németországból, míg a CFR Utasszállító közel két millió eurót fizetett értük.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.