Hivatalos adatok szerint 50 ezren minivakációztak a román tengerparton
Több mint 130 ezer turista hozzávetőlegesen 7,5 millió eurót költött el a hazai vendéglátó-ipari egységekben a pünkösdi hosszú hétvégén – tájékoztat közleményében a Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetsége (FPTR).
2017. június 05., 22:232017. június 05., 22:23
2017. június 05., 22:242017. június 05., 22:24
Eszerint több mint 50 ezren a tengerparton töltötték a minivakációt, és hozzávetőlegesen 3 millió eurót költöttek el. A tengerparti üdülőtelepek közül Mamaia és Năvodari bizonyult a legnépszerűbbnek, de sok turista volt Vama Vechén, Szaturnuszon, Vénuszon, Jupiteren és Neptunon is. Az árak 30-40 százalékkal kisebbek voltak a nyári tarifáknál.
Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint bár a hegyvidéki térségekbe esős időt jósoltak pünkösdre, több mint 20 ezer hazai turista töltötte az elmúlt napokat hegyvidéki szállodákban, panziókban, hozzávetőlegesen 1,2 millió eurót költve el.
A romániai gyógyfürdők szolgáltatásait 15 ezer turista vette igénybe a pünkösdi hosszú hétvégén, ők csaknem 700.000 eurót költöttek el. Egy félixfürdői, négycsillagos szállodában 600 lejbe került a szállás három éjszakára, reggelivel.
A Duna-Deltában 1 500 vendéget jegyeztek a vendéglátó-ipari egységekben, az APTR számításai szerint ők 200 ezer eurót költöttek. Itt egy háromcsillagos szállodában 500 lejt kellett fizetni három éjszakára.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!