Archív felvétel
Fotó: Nagy D. István
Az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági felügyelők 156 bírságot szabtak ki összesen 983.600 lej értékben, valamint 27 esetben írásban figyelmeztettek a hiányosságok miatt, a nem állati eredetű élelmiszerek ágazatában decemberben végzett ellenőrzések során.
2022. január 07., 18:482022. január 07., 18:48
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) pénteken kiadott sajtóközleménye értelmében az ellenőrzések a sütőipari termékek, kenyér és péksütemények, egyéb, nem állati eredetű élelmiszerek, üdítőitalok és alkoholos italok előállításával foglalkozó élelmiszeripari vállalkozókat célozták meg.
A felügyelők számos szabálytalanságot tapasztaltak, többek között a következőket: a helyes higiéniai és gyártási gyakorlat be nem tartása (a tárolóterületek higiéniai karbantartásának hiánya, a termelési területek nem megfelelő karbantartása, a munkavállalók öltözőinek hiánya, a fertőtlenítési műveletekhez szükséges megfelelő anyagkészletek biztosításának elmulasztása, az élelmiszer-specifikus jogszabályokkal összhangban lévő kártevőirtási műveletek elmulasztása); a dolgozók egészségvédelmi felszerelése karbantartásának és higiéniájának elmulasztása.
A feltárt rendellenességek között szerepeltek továbbá a következők is: hiányosságok az élelmiszerek nyomon követhetőségének biztosításában; az élelmiszerek nem megfelelő csomagolása és címkézése, illetve nem megfelelő módon és körülmények között történő tárolása; nem engedélyezett szállítóeszközök használata az élelmiszerek szállításához; a munkavállalók higiéniai képzésének, illetve az egészségi állapot ellenőrzésének az elmulasztása; a koronavírus-járvány megfékezésére irányuló intézkedések hiánya.
Az ANSVSA nyomatékosítja, hogy az ellenőrzések elsősorban a megelőzésre és az élelmiszeripari vállalkozóknak nyújtott tanácsadásra összpontosítanak, és a felügyelők akkor szabnak ki bírságokat, ha a kezdetben megállapított hiányosságokat a vállalkozók nem orvosolják a meghatározott határidőn belül, vagy veszélyeztetik a fogyasztók egészségét.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
szóljon hozzá!