2011. október 19., 06:112011. október 19., 06:11
Mint részletezte, jelenleg a mobilinternet hálózatuk Erdély 92 százalékát fedi le, a vállalat pedig 2012 közepéig országos szinten 98 százalékos lefedettséget szeretne elérni. Fallacher ugyanakkor arról is bezsámolt, hogy Erdélyben a legnagyobb, 70 százalékos a piaci részesedésük, ezért teljesen logikus lépés volt, hogy először itt javítsanak a szolgáltatásai minőségén, és építsék ki 3G hálózatát. Hozzáfűzte: stratégiai célkitűzésük, hogy 2015-ig korszerűsítik a teljes hálozatot. Jelenleg Kolozs megyében a 3G hálózat lefedettsége 99,5 százalékos, Erdély-szerte 14,4 megabit per szekundum sebességgel elérhető az Orange mobilinternet-szolgáltatása. A tervek szerint a sávszélességet a nyolc legnagyobb erdélyi városban – Kolozsváron, Aradon, Nagybányán, Brassóban, Nagyváradon, Szatmárnémetiben, Nagyszebenben, valamint Marosvásárhelyen – 21,6 megabit per szekundumra bővítik. A széles sávú internethálózat bővítését november végéig fejezik be – tájékoztatott Jean-François Fallacher. Az Orange egyébként 2011-ben 110 millió eurót költött a hálózat korszerűsítésére, 2015-ig pedig várhatóan további 500-600 millió eurót fordít hasonló célokra.
Jean-François Fallacher ugyanakkor elmondta: tárgyalást folytatnak az Apple vállalattal annak érdekében, hogy az iPhone 4 S-t már az idei év végéig piacra tudják dobni Romániában is. Emellett az NFC technológia bevezetéséről is tárgyalnak a turisztikai minisztériummal, valamint más romániai partnerekkel. A mobilfizetési rendszert a tervek szerint először Bukarestben a parkolási díjak befizetésén tesztelik, később országosan is elérhetővé teszik a szolgáltatást. Az Orange Románia vezérigazgatója újságírói kérdésre elmondta: a romániai piac gyakorlatilag alig különbözik a nyugat-európai piacoktól, sőt Romániában nagyobb a kereslet az okostelefonok és a széles sávú internet iránt.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.