Elhagyja Nagybányát és nem is terjeszkedik tovább a környéken a Karl Mayer
Fotó: Rostás Szabolcs
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.
2025. március 26., 12:002025. március 26., 12:00
A Karl Mayer Group 2024 májusában jelentette be, hogy 500 millió eurós befektetést hajt végre Romániában. Ennek első lépéseként Nagybányán elkezdték az alkatrészgyártást egy bérelt csarnokban, több mint 30 alkalmazottal.
A befektetés következő szakasza egy textilipari gépeket és fogyóeszközöket gyártó üzem létrehozása lett volna. Ebből a célból a vállalat vásárolt egy 12 hektáros telket a Nagybánya közelében levő Tőkésbányán. A gyárban a tervek szerint 700 ember dolgozott volna.
lényegében minden dolgozójától megválik. Az alkalmazottak munkaviszonya május 31-én szűnik meg. A nagybányai üzemben már leállították a termelést, jelenleg a gépek leszerelése folyik.
A Karl Mayer GmbH egy 1937-ben alapított családi vállalkozás, melynek székhelye a Hessen tartományi Obertshausenben van. A vállalat 3100-nál több dolgozót foglalkoztat, Olaszországban, Svájcban, Kínában, Indiában, Japánban és az Amerikai Egyesült Államokban vannak leányvállalatai.
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
Elfogadja a kormány szerdai ülésén az üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet – jelentette be az ülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy elküldték jóváhagyásra a közalkalmazottaknak járó üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet, amelyet még e heti ülésén elfogadhat a kormány.
szóljon hozzá!