Elhagyja Nagybányát és nem is terjeszkedik tovább a környéken a Karl Mayer
Fotó: Rostás Szabolcs
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.
2025. március 26., 12:002025. március 26., 12:00
A Karl Mayer Group 2024 májusában jelentette be, hogy 500 millió eurós befektetést hajt végre Romániában. Ennek első lépéseként Nagybányán elkezdték az alkatrészgyártást egy bérelt csarnokban, több mint 30 alkalmazottal.
A befektetés következő szakasza egy textilipari gépeket és fogyóeszközöket gyártó üzem létrehozása lett volna. Ebből a célból a vállalat vásárolt egy 12 hektáros telket a Nagybánya közelében levő Tőkésbányán. A gyárban a tervek szerint 700 ember dolgozott volna.
lényegében minden dolgozójától megválik. Az alkalmazottak munkaviszonya május 31-én szűnik meg. A nagybányai üzemben már leállították a termelést, jelenleg a gépek leszerelése folyik.
A Karl Mayer GmbH egy 1937-ben alapított családi vállalkozás, melynek székhelye a Hessen tartományi Obertshausenben van. A vállalat 3100-nál több dolgozót foglalkoztat, Olaszországban, Svájcban, Kínában, Indiában, Japánban és az Amerikai Egyesült Államokban vannak leányvállalatai.
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
szóljon hozzá!