Elhagyja Nagybányát és nem is terjeszkedik tovább a környéken a Karl Mayer
Fotó: Rostás Szabolcs
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.
2025. március 26., 12:002025. március 26., 12:00
A Karl Mayer Group 2024 májusában jelentette be, hogy 500 millió eurós befektetést hajt végre Romániában. Ennek első lépéseként Nagybányán elkezdték az alkatrészgyártást egy bérelt csarnokban, több mint 30 alkalmazottal.
A befektetés következő szakasza egy textilipari gépeket és fogyóeszközöket gyártó üzem létrehozása lett volna. Ebből a célból a vállalat vásárolt egy 12 hektáros telket a Nagybánya közelében levő Tőkésbányán. A gyárban a tervek szerint 700 ember dolgozott volna.
lényegében minden dolgozójától megválik. Az alkalmazottak munkaviszonya május 31-én szűnik meg. A nagybányai üzemben már leállították a termelést, jelenleg a gépek leszerelése folyik.
A Karl Mayer GmbH egy 1937-ben alapított családi vállalkozás, melynek székhelye a Hessen tartományi Obertshausenben van. A vállalat 3100-nál több dolgozót foglalkoztat, Olaszországban, Svájcban, Kínában, Indiában, Japánban és az Amerikai Egyesült Államokban vannak leányvállalatai.
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
szóljon hozzá!