Fotó: Kocsis B. János
Anyagi és szakmai támogatást is kaphatnak a kereskedelmi és iparkamarától azok a Kovászna megyei vállalkozók, akik kínai partnerekkel szeretnének kapcsolatot teremteni. Főként az idegenforgalom terén reménykednek a sikerben.
2018. március 21., 10:232018. március 21., 10:23
2018. március 21., 10:282018. március 21., 10:28
Megbízható kínai beszállítókat szeretne találni a háromszéki vállalkozóknak a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, ennek érdekében kínai nagyvállalattal kötött partnerséget. A kínai Central European Trade and Logistics Zone (CECZ) nagyvállalat adatbázisában több mint 600, a kínai kereskedelmi minisztérium által ellenőrzött és minősített cég található, ha a helyi vállalkozó felveszi a kapcsolatot a kamarával, ebből tudnak potenciális, megbízható partnereket ajánlani. Édler András, a Kovászna megyei kamara elnöke sajtótájékoztatóján elmondta,
„A köztudatban elterjedt, hogy a kínai termékek nem jó minőségűek, ám ez nem minden esetben van így. A vállalkozók tartanak az átveréstől, ugyanakkor Kína óriási ország, rengeteg cég van, nehéz eligazodni, nehézkes a kapcsolattartás, hiszen furcsák az elektronikus levélcímek, nem is válaszolnak mindig a levelekre.
– részletezte Édler András.
A kínai szolgáltató, amellyel együttműködnek, bevizsgálja a terméket, amit a háromszéki vállalkozó meg szeretne vásárolni. Ugyanakkor felkészítik az európai cégvezetőket, miként üzleteljenek a kínaiakkal. A tegnapi sajtótájékoztatón példaként elhangzott, hogy az üzletkötés során folyamatos nyomást kell gyakorolni, és kötelező alkudni, különben a kínaiak nem tekintik komoly partnernek. Abban is segítenek, miként használják a kínai közösségi oldalt, a Wechaten ugyanis hatékonyan lehet kommunikálni.
Édler András beszámolt egyúttal arról is, hogy Budapesten május 31. és június 2. között rendezik meg a China Smart Expót, ahol több mint 500 kínai kis- és közepes vállalkozó mutatkozik be, és keres üzlettársakat.
A Háromszéken megtermelt mennyiségek nem elegendőek a kínai piacra, hiába krumplinagyhatalom a térség, még egy nagyobb város igényeit sem tudja kielégíteni. Ellenben a helyi turisztikai cégeknek jó piaca lehet Kína, ezért az idegenforgalom terén vállalkozókat biztatjuk főként, hogy részt vegyenek az expón – mutatott rá a kereskedelmi kamara elnöke.
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!