Harminc éve rendszeresen jár egy izraeli pár Kovásznára gyógyulni – többek között erre is alapozva, erőteljesebben népszerűsítenék a háromszéki fürdőváros potenciálját a közel-keleti országban.
2016. december 12., 16:422016. december 12., 16:42
Ennek jegyében november végén tizennégy izraeli újságíró látogatott Romániába, és Kovásznát is útba ejtették – tájékoztatott Herman Rosner. Az Utazási Irodák Országos Szövetsége igazgatótanácsának helyettes tagja lapunknak elmondta, személyesen lobbizott azért a Romániai Idegenforgalmi Hatóságnál, hogy Kovászna is bekerüljön az izraeliek útitervébe.
Az újságírók Bukarestbe érkeztek, majd a Prahova völgyében nézelődtek; Sinaia, Brassó, Brassópojána, Törcsvár, majd Segesvár után Kovásznára is eljutottak, ahol elsősorban a természetes gyógyászati lehetőségeket térképezték fel. Meglátogattak egy kezelőközpontot, és egy idén felújított szállodát, ahová különben már több mint négy évtizede járnak az izraeli turisták.
Rosner elmondta, a látogatás egyik emlékezetes pillanata volt, amikor az újságírók találkoztak a szintén izraeli Cohen házaspárral, Raymond és Mazal Cohen 33 éve, évente kétszer is igénybe veszi a kovásznai gyógykezelést. Harminchárom évvel ezelőtt a feleségnek ajánlották a mofettás, borvizes kezelést, és az annyira bevált, hogy azóta visszajáró vendégek. Arra is rámutattak, hogy 33 év alatt sokat fejlődött a település, és sokat javult a szolgáltatások minősége is, valamint hogy nagyon kevesen tudják, milyen jótékony hatása van a mofettának, vagy éppen az ásványvizes kúrának.
Rosner szerint a fürdőváros „egy turisztikai aranybánya”, hiszen amint ő azt le is védette, az „ezer egészségforrás városa”. A turisztikai szakember szerint a kovásznai gyógykezelés hatékonysága három pilléren nyugszik: a negatív ionokban gazdag levegőn, a mofettákon és a Kovászna-módszeren, amely a hagyományos szívgyógyászatban használt kezelési módokat ötvözi a kovásznai jellegzetességekkel.
„A gyógyturizmus a fenntartható fejlődés motorja lehet a térségben, hiszen Kovászna természeti adottságait nem lehet sem elvinni, sem máshol rekonstruálni” – véli Rosner. Rámutatott, Európa szerte a szív- és érrendszeri megbetegedések első helyen állnak az elhalálozások okai között, Romániában a lakosság 40 százaléka magas vérnyomással küzd, a Kovászna-módszerrel pedig 50 százalékkal csökkenthető a gyógyszerfogyasztás, és így is a normális szinten tartható a vérnyomás. Magyarországon mindössze két mofetta van, Kovásznán 14, ebből kilencben borvíz is folyik – irányította rá a figyelmet a turisztikai szakértő. Kiemelte, a természetes gyógymódok mellett, Kovásznán egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a különböző szabadidős programokra is.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: Nicușor Dan államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
szóljon hozzá!