Fotó: Facebook/Tarom
Megerősítette pénteken a Tarom román állami légitársaság igazgatótanácsa, hogy Bogdan Popescu vezérigazgató távozik a vállalattól.
2023. december 29., 16:432023. december 29., 16:43
2023. december 29., 16:442023. december 29., 16:44
Bogdan Popescu a vállalat belső levelezőlistáján közölte az alkalmazottakkal, hogy a Tarom december közepén lezárta a két új Boeing 737 Max repülőgép megvásárlásáról szóló tárgyalásokat, és a vállalat vezetősége csütörtökön aláírta a jövőbeli lízingszerződésekre vonatkozó szándéknyilatkozatokat. Ennek megfelelően teljesülnek a feltételei annak, hogy az Európai Bizottság jóváhagyja a légitársaság átszervezéséhez nyújtott állami támogatást. A vállalat távozó vezérigazgatójának közlése szerint sikerült tisztázni az Európai Bizottsággal a légitársaság átszervezésével kapcsolatos valamennyi kérdést, és a szállításügyi minisztérium már elküldte Brüsszelbe az átszervezés végleges tervét.
A távozó vezérigazgató arra számít, hogy az Európai Bizottság a jövő év első negyedében hagyja majd jóvá az állami támogatást, és utána a kormányon múlik a megfelelő pénzösszegek folyósítása és az átszervezési terv megvalósítása. Az Agerpres hírügynökség által megszerzett belső üzenetben az is szerepel, hogy jövőre több esemény is hozzájárulhat a légitársaság utasforgalmának növekedéséhez, mint például a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság vagy a párizsi olimpia.
A szezonális lehetőségek kihasználása mellett a vállalat tervezi a flottája kihasználtságának növelését repülőgépenként naponta legalább 60-90 perccel, ami több mint 20 millió eurós többletbevételt eredményez. Emellett javítanának a kereskedelmi stratégián: januárban elindítják a Tarom új honlapját, testre szabott ajánlatokkal bővítik a kínálatukat, és növelik a kapcsolódó tevékenységekből származó bevételeket, beleértve a teherszállítást is – sorolta Popescu, aki szerint az elképzelések megvalósulásával 2025-re a TAROM a romániai és a közép-európai légiközlekedési ágazat egyik meghatározó vállalatává válhat. A távozó vezérigazgató közölte azt is, hogy utódja kinevezését a légitársaság igazgatótanácsára bízza.
Az igazgatótanács pénteken megerősítette, hogy Bogdan Popescu távozik a vállalattól. Bogdan Popescut 2023 októberében nevezték ki a román állami légitársaság vezérigazgatójává. Korábban több mint 25 éven át multinacionális cégek – Shell, Metro és Microsoft – élén dolgozott, 2021-ben a craiovai repülőgyár vezetőtanácsának elnöke volt.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!