Fotó: Gov.ro
Jövő év elejétől megszűnik a közalkalmazottak pótlékainak nagy része – nyilatkozta Kelemen Hunor kormányfőhelyettes.
2021. február 24., 10:092021. február 24., 10:09
Mint részletezte, megvizsgálják a közszférában dolgozók által kapott valamennyi pótlékot, és ezek nagy részét el fogják törölni.
„Mindezt azonban nem lehet egy-két hónap alatt megoldani, és sürgősségi rendeletben sem szabályozható, törvényre van szükség hozzá” – magyarázta a politikus a Realitatea Plus kedd esti műsorában. Hozzátette, sokat tárgyaltak a koalícióban a közalkalmazotti pótlékokról, és meggyőződése, hogy jövő évtől ezek nem fognak létezni.
Az RMDSZ elnöke a televíziós műsorban beszélt ugyanakkor az Agerpres hírügynökség szerint arról is, hogy az ország védelmi stratégiájával kapcsolatos vagy a Románia európai elköteleződésének megerősítéséről szóló paktumhoz hasonló
Ezek mind olyan területek, amelyeken Kelemen szerint „nem lehet csodát tenni négy év alatt”, ha viszont létezne egy ilyen megállapodás, a választási ciklus lejártával, hatalomváltás esetén is biztosított lenne a fontos projektek továbbvitele. „Így nyolc év, tíz év, tizenkét év után óriási fejlődés tanúi lennénk” – szögezte le a miniszterelnök-helyettes.
A közalkalmazottak különböző pótlékainak a levágását, valamint a CEC Banknál és az EximBanknál dolgozók fizetésének csökkentését tervezi a kormány – vetítette előre a szerdai kormányülés végén Florin Cîțu miniszterelnök.
A bukaresti Matei Balş intézetnél történt tragédia ismét rávilágított a rendszer hibáira – jelentette ki Florin Cîţu. A miniszterelnök szerint minél több pénzt kell szánni beruházásokra, hogy elkerülhetők legyenek az ilyen esetek.
59 éves korában elhunyt az Alexandrion Group alapítója, Nawaf Salameh – közölte az üzletember családja.
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
1 hozzászólás