Rareș Bogdan európai parlamenti képviselő
Fotó: Facebook/Rares Bogdan
A miniszterelnök-helyettesi tisztséget betöltő Kelemen Hunor RMDSZ-elnököt teszi felelőssé a kormányzó PNL első alelnöke amiatt, hogy a bukaresti kormány nem próbálja megszünteti már ebben az évben a közalkalmazottak bérpótlékát.
2021. február 28., 19:052021. február 28., 19:05
2021. február 28., 20:222021. február 28., 20:22
Rareș Bogdan európai parlamenti képviselő az egyik bukaresti hírtelevíziónak nyilatkozva rendkívül vehemensen védelmébe vette Florin Cîțu miniszterelnököt, leszögezve: egy pillanatig sem habozik támadást indítani azok ellen, akik „bojkottálják” a kormányfőt. A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke szerint Cîțunak sikerült szinten tartania a román gazdaságot, elkötelezett a reformok mellett, éppen ezért élvezi Klaus Iohannis államfő támogatottságát.
Amikor az Antena3 hírtévé műsorvezetője arról kérdezte, ki nem engedte, hogy a kormányfő belevágjon a bérpótlékok lefaragásába, a PNL első alelnöke Kelemen Hunor RMDSZ-elnök nevét említette. „Kelemen Hunornak hívják azoknak az uraknak az egyikét, akik nem támogatták ebben a kormányfőt. És mások is úgy vélekedtek, hogy ebben az évben nem kell pótlékokat levágni. Úgy vélem, abban a pillanatban Florin Cîțunak nagyobb támogatásban kellett volna részesülnie a PNL vezetői részéről” – idézte Rareș Bogdan televíziós nyilatkozatát a G4Media hírportál.
Kelemen Hunor egyébként korábbi nyilatkozatában nem tartotta indokoltnak a közalkalmazottaknak jelenleg járó – és nagy felháborodást kiváltó – bérpótlékok egy részét, ám szerint ezek eltörlése idén nem lehetséges. A Cîțu-kabinetben kormányfőhelyettesi tisztséget betöltő politikus közölte, megvizsgálják a közszférában dolgozók által kapott valamennyi pótlékot, és ezek nagy részét el fogják törölni. Kelemen szerint esetenként ezek helyett prémiumokat kaphatnának majd, akik jól teljesítenek és hatékonyan dolgoznak. „Mindezt azonban nem lehet egy-két hónap alatt megoldani, és sürgősségi rendeletben sem szabályozható, törvényre van szükség hozzá” – magyarázta a politikus a Realitatea Plus hírtelevízió korábbi műsorában.
Kelemen Hunor szerint sokat tárgyaltak a bukaresti koalícióban a közalkalmazotti pótlékokról, és meggyőződése, hogy jövő évtől „ezek nem fognak létezni”.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: Nicușor Dan államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
szóljon hozzá!