Rareș Bogdan európai parlamenti képviselő
Fotó: Facebook/Rares Bogdan
A miniszterelnök-helyettesi tisztséget betöltő Kelemen Hunor RMDSZ-elnököt teszi felelőssé a kormányzó PNL első alelnöke amiatt, hogy a bukaresti kormány nem próbálja megszünteti már ebben az évben a közalkalmazottak bérpótlékát.
2021. február 28., 19:052021. február 28., 19:05
2021. február 28., 20:222021. február 28., 20:22
Rareș Bogdan európai parlamenti képviselő az egyik bukaresti hírtelevíziónak nyilatkozva rendkívül vehemensen védelmébe vette Florin Cîțu miniszterelnököt, leszögezve: egy pillanatig sem habozik támadást indítani azok ellen, akik „bojkottálják” a kormányfőt. A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke szerint Cîțunak sikerült szinten tartania a román gazdaságot, elkötelezett a reformok mellett, éppen ezért élvezi Klaus Iohannis államfő támogatottságát.
Amikor az Antena3 hírtévé műsorvezetője arról kérdezte, ki nem engedte, hogy a kormányfő belevágjon a bérpótlékok lefaragásába, a PNL első alelnöke Kelemen Hunor RMDSZ-elnök nevét említette. „Kelemen Hunornak hívják azoknak az uraknak az egyikét, akik nem támogatták ebben a kormányfőt. És mások is úgy vélekedtek, hogy ebben az évben nem kell pótlékokat levágni. Úgy vélem, abban a pillanatban Florin Cîțunak nagyobb támogatásban kellett volna részesülnie a PNL vezetői részéről” – idézte Rareș Bogdan televíziós nyilatkozatát a G4Media hírportál.
Kelemen Hunor egyébként korábbi nyilatkozatában nem tartotta indokoltnak a közalkalmazottaknak jelenleg járó – és nagy felháborodást kiváltó – bérpótlékok egy részét, ám szerint ezek eltörlése idén nem lehetséges. A Cîțu-kabinetben kormányfőhelyettesi tisztséget betöltő politikus közölte, megvizsgálják a közszférában dolgozók által kapott valamennyi pótlékot, és ezek nagy részét el fogják törölni. Kelemen szerint esetenként ezek helyett prémiumokat kaphatnának majd, akik jól teljesítenek és hatékonyan dolgoznak. „Mindezt azonban nem lehet egy-két hónap alatt megoldani, és sürgősségi rendeletben sem szabályozható, törvényre van szükség hozzá” – magyarázta a politikus a Realitatea Plus hírtelevízió korábbi műsorában.
Kelemen Hunor szerint sokat tárgyaltak a bukaresti koalícióban a közalkalmazotti pótlékokról, és meggyőződése, hogy jövő évtől „ezek nem fognak létezni”.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
szóljon hozzá!