Fotó: Fülöp-Székely Botond
Összesen mintegy 11,5 millió lejes (hozzávetőlegesen 2,45 millió eurós) büntetést szabott ki a versenytanács 13 turisztikai ügynökségre és a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségére (ANAT) a turisztikai csomagok árával kapcsolatos érzékeny információk megosztása miatt.
2019. január 14., 21:472019. január 14., 21:47
2019. január 14., 21:492019. január 14., 21:49
A bukaresti versenyhivatal szerint 2013 júniusa és 2016 szeptembere között 13 turisztikai ügynökség összehangolta kereskedelempolitikáját, és versenyhelyzet szempontjából érzékeny információkat osztott meg egymással annak érdekében, hogy ne csökkentsék egy bizonyos szint alá az általuk kínált szolgáltatások és turisztikai csomagok árát.
Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint a Prestige Tours Internationalt 2,139 millió lejre, a Paralela 45 Turismot 1,723 millió lejre, az Eximturt 685 116 lejre, a Happy Tourt 519 597 lejre, az Aerotravelt 400 754 lejre, a Prompt Service Travel Companyt 186.084 lejre, a Nova Travelt 124 616 lejre, a Fibula Air Travelt 88 310 lejre, a Tez Tourt 55 930 lejre, a Rezeda World Travelt, 28780 lejre, az Air Flát 9618 lejre, a Corali Holidayst pedig 6644 lejre bírságolták.
A Christian '76 Tour Kft. mentesült a bírság alól, mivel bizonyítékokat szolgáltatott a versenyellenes tettekre. Az Aerotravel, az Eximtur, a Fibula Air Travel, a Nova Travel, a Paralela 45 Turism, a Prompt Service Travel Company, a Rezeda World Travel, a Tez Tour és a Touring Europabus Románia beismerte a versenyellenes magatartást, ezért bírságuk 20 százalékkal csökkent. Az ügyben folytatódik a nyomozás annak megállapítására, hogy a Tarom légitársaság támogatta-e a versenyellenes tetteket.
Ugyanazon kivizsgálás keretében az ANAT-ot 53 304,02 lejre bírságolta a versenytanács, amiért 2012 szeptembere és 2016 áprilisa között megtiltotta a szolgáltatások és turisztikai csomagok viszonteladásával foglalkozó tagjainak, hogy lemondva az utazásszervező vállalatoktól nekik járó jutalék egy részéről, kedvezményeket kínáljanak ügyfeleiknek. Az ANAT elismerte versenyellenes magatartását, így bírságát 20 százalékkal csökkentették.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!