Fotó: Presidency.ro
Klaus Johannis államfő szerint a kormány által kilátásba helyezett adóügyi intézkedések még több bonyodalmat fognak okozni ahelyett, hogy megoldanák a problémákat.
2017. november 02., 14:152017. november 02., 14:15
2017. november 02., 14:502017. november 02., 14:50
„Az intézkedéscsomag valójában nem adóügyi forradalomhoz vezet, hanem véleményem szerint adóügyi felfordulás lesz belőle” – jelentette ki a Cotroceni-palotában újságíróknak nyilatkozó államfő. Az elnök szerint a tervezett intézkedések csak még több bonyodalmat fognak okozni ahelyett, hogy megoldanák a problémákat.
Klaus Johannis szerint a román balliberális kormány „úgy viselkedik, mint az az ember, aki minél többet keres, annál inkább eladósítja magát”. „Ez a magatartás kontraproduktív” – idézte az Agerpres hírügynökség a Mihai Tudose vezette kabinet pénzügyi és adópolitikáját éles hangon bíráló államfőt.
„Kérem a Szociáldemokrata Párt és a Liberálisok és Demokraták Szövetsége alkotta kormánykoalíciót, tegyen bizonyságot felelősségtudatról, és mondjon le erről a fajta adópolitikáról, mert az bizalmatlanságot, bizonytalanságot kelt, és nem szolgálja senkinek a javát” – fogalmazott az elnök a Cotroceni-palotában adott sajtónyilatkozatában. Az államfő ugyanakkor óvatosságra intette a politikai döntéshozókat, figyelmeztette őket, hogy „ne vigyék bele az országot egy olyan adóügyi kalandba, amelyiknek szomorú vége lesz”.
A jobbközép államfő kitért arra, hogy a gazdasági növekedés fő hajtóereje jelenleg a fogyasztás, ám ez a fajta bővülés hosszú távon általában nem tartható. Kifogásolta, hogy hiányoznak a befektetések, és ez aggodalomra ad okot. Arra figyelmeztetett, hogy húsz százalékkal csökkent a külföldi beruházások értéke az elmúlt évhez képest, és a közberuházások is visszaestek. Az államfő szerint furcsa helyzet állt elő az adóbevételek tekintetében is. „A gazdaság nő, az adóbevételek azonban csökkennek. Ahelyett, hogy több pénz legyen az államkasszában, érdekes módon kevesebb van” – fogalmazott, hozzátéve, az is aggodalomra adhat okot, hogy bár a GDP-növekedés rekordmértékű, az ország adóssága is ugyanilyen mértékben nő.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!