Fotó: Presidency.ro
Klaus Johannis államfő szerint a kormány által kilátásba helyezett adóügyi intézkedések még több bonyodalmat fognak okozni ahelyett, hogy megoldanák a problémákat.
2017. november 02., 14:152017. november 02., 14:15
2017. november 02., 14:502017. november 02., 14:50
„Az intézkedéscsomag valójában nem adóügyi forradalomhoz vezet, hanem véleményem szerint adóügyi felfordulás lesz belőle” – jelentette ki a Cotroceni-palotában újságíróknak nyilatkozó államfő. Az elnök szerint a tervezett intézkedések csak még több bonyodalmat fognak okozni ahelyett, hogy megoldanák a problémákat.
Klaus Johannis szerint a román balliberális kormány „úgy viselkedik, mint az az ember, aki minél többet keres, annál inkább eladósítja magát”. „Ez a magatartás kontraproduktív” – idézte az Agerpres hírügynökség a Mihai Tudose vezette kabinet pénzügyi és adópolitikáját éles hangon bíráló államfőt.
„Kérem a Szociáldemokrata Párt és a Liberálisok és Demokraták Szövetsége alkotta kormánykoalíciót, tegyen bizonyságot felelősségtudatról, és mondjon le erről a fajta adópolitikáról, mert az bizalmatlanságot, bizonytalanságot kelt, és nem szolgálja senkinek a javát” – fogalmazott az elnök a Cotroceni-palotában adott sajtónyilatkozatában. Az államfő ugyanakkor óvatosságra intette a politikai döntéshozókat, figyelmeztette őket, hogy „ne vigyék bele az országot egy olyan adóügyi kalandba, amelyiknek szomorú vége lesz”.
A jobbközép államfő kitért arra, hogy a gazdasági növekedés fő hajtóereje jelenleg a fogyasztás, ám ez a fajta bővülés hosszú távon általában nem tartható. Kifogásolta, hogy hiányoznak a befektetések, és ez aggodalomra ad okot. Arra figyelmeztetett, hogy húsz százalékkal csökkent a külföldi beruházások értéke az elmúlt évhez képest, és a közberuházások is visszaestek. Az államfő szerint furcsa helyzet állt elő az adóbevételek tekintetében is. „A gazdaság nő, az adóbevételek azonban csökkennek. Ahelyett, hogy több pénz legyen az államkasszában, érdekes módon kevesebb van” – fogalmazott, hozzátéve, az is aggodalomra adhat okot, hogy bár a GDP-növekedés rekordmértékű, az ország adóssága is ugyanilyen mértékben nő.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
szóljon hozzá!