Fotó: Bíró Blanka
Már harmadik éve, hogy Kovászna megyében télen is folyamatosan csökken a munkanélküliségi ráta – mutatott rá kedden Kelemen Tibor.
2017. február 15., 12:222017. február 15., 12:22
A Kovászna megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatója kifejtette, 2015 januárjában 6,83 százalékos volt a munkanélküliség, tavaly januárban 5,58 százalék, míg idén 5,12 százalék, és csak 0,03 százalékponttal növekedett decemberhez viszonyítva.
„A körülmények nem változtak, most is vannak olyan ágazatok, ahol a hidegben, télen nem lehet dolgozni, de azt érzékeljük, hogy ma már nem bontják fel olyan egyszerűen a munkaszerződéseket, a vállalkozók megbecsülik az alapembereiket, nem akarják elveszíteni őket” – osztotta meg tapasztalatait Kelemen Tibor.
Kitért arra is, hogy paradox módon a tartósan munkanélküliek ragadnak benn a rendszerben, holott az lenne a természetes, hogy a jobban rászorulók jobban igyekezzenek munkát találni. A tapasztalat szerint a pályakezdők, a fiatalok és a nők találnak gyorsabban munkát.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: Nicușor Dan államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
szóljon hozzá!