A Sogefi az Eurobusiness I. nevű nagyváradi ipari parkban építi fel üzemét, erre a célra egy 94 332 négyzetméteres telket kapott
Autóipari beszállítóval gazdagodik Nagyvárad egyik ipari parkja: a francia hátterű Sogefi Suspensions Eastern Europe 50 millió euróból épít gyárat a partiumi városban.
2018. december 12., 12:362018. december 12., 12:36
Jelentős összegű, 50 millió eurós befektetéssel új külföldi autóipari cég telepszik meg Nagyváradon. A francia Sogefi Suspensions leánycége, a Sogefi Suspensions Eastern Europe a tervek szerint a gépkocsik felfüggesztéséhez szükséges alkatrészeket, elsősorban tekercsrugókat gyárt majd a Partium „fővárosában”.
A beruházás annak nyomán jöhet létre, hogy
A cég többek között a Renault Nissan, a Daimler, a BMW, a VW, a Peugeot Citroen, a Ford és a Toyota számára gyárt alkatrészeket. Pasquale Collicchia, a Sogefi képviselője elmondta, a csoport jelenleg 36 telephellyel rendelkezik, valamint négy kutatási-fejlesztési központtal. 2017-es forgalma elérte az 1,67 milliárd eurót. „Egy évvel ezelőtt elhatároztuk, hogy felfüggesztésgyártó tevékenységünket Kelet-Európában bővítjük egy több mint 50 millió eurós beruházás révén” – mondta el Collicchia.
Hozzátette, számos helyszínt tanulmányoztak, és végül Romániára esett a választásuk. „Ez az ország geostratégiai fekvésének, a rendkívül kompetitív üzleti környezetnek és a magasan képzett munkaerőnek köszönhető. A nagyváradi ipari parkban ideális helyszínre bukkantunk, ahol hozzáférünk a közműszolgáltatásokhoz, jó a logisztika és alkalmazkodóképes az infrastruktúra. A végső döntést már meghoztuk, ebben a kulcsfontosságú elem a román állami támogatás odaítélése volt, valamint a romániai hatóságokkal kiépítendő partneri viszony” – fogalmazott Collicchia.
A Sogefi az Eurobusiness I. nevű nagyváradi ipari parkban építi fel üzemét, erre a célra egy 94 332 négyzetméteres telket kapott.
A kormány hétfőn összesen öt cégnek ítélte meg az állami támogatást. A hivatalos közlés szerint olyan cégekről van szó, amelyek jelentős gazdasági hatással bírnak majd. Viorica Dăncilă miniszterelnök szerint ennek révén összesen 3300 új munkahely jön létre. Mint elmondta, az öt cégből négy a gépjárműipar területén tevékenykedik, ez az ágazat pedig a bruttó hazai termék (GDP) jelentős hányadát biztosítja, és adói révén jelentős összegekkel járul hozzá az állami bevételekhez.
Közel 25 millió lejes veszteséget könyvelt el 2024 első hat hónapjában a Romaero, a polgári és katonai utasszállító és teherszállító repülőgépek gyártására, szolgáltatásaira, valamint kutatás-fejlesztésére szakosodott román állami tulajdonú vállalat.
Bár 2010. július 15-e óta valamennyi romániai lakásnak kötelező biztosítással kellene rendelkeznie, még mindig nem érte el a 25 százalékot a bebiztosított otthonok aránya. Úgy tűnik viszont, hogy tavaly megnőtt és rekordot döntött a lakásbiztosítási kedv.
A tavalyi évhez hasonlóan 2025-re is 100 000, a romániai munkaerőpiacra újonnan belépő külföldi munkavállalóból álló kvótát állapít meg a bukaresti munkaügyi minisztérium honlapján elérhető határozattervezet.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
szóljon hozzá!