Fotó: Facebook/Sebastian Burduja
Szándéknyilatkozatot írt alá a Sebastian Burduja energiaügyi miniszter amerikai látogatása során a Lockheed Martinnal, amely az első lépés a GridStar Flow akkumulátorgyártási technológia romániai kifejlesztése felé – közölte a tárcavezető.
2024. február 12., 12:192024. február 12., 12:19
„Az Egyesült Államokban tett munkalátogatásunk alkalmával Bostonban szándéknyilatkozatot írtunk alá a Lockheed Martinnal, az egyik vezető amerikai repülőgépipari, katonai és energetikai vállalattal. Ez az első lépés az akkumulátorgyártási technológia romániai kifejlesztése felé. És nem is akármilyen akkumulátorok, hanem
Ez egy költséghatékony és hatékony, hosszú távú technológia, amelynek működési élettartama 20 év, és ami nagyon fontos, nem függ a kritikus nyersanyagoktól és környezetbarát” – magyarázta a román energiaügyi miniszter vasárnap délután.
A román miniszter szerint
"Romániát stratégiai fekvésünk, termelési kapacitásunk, mérnökeink képzettsége miatt választották, de különösen azért, mert megvan a potenciálunk, hogy európai vezető szerepet töltsünk be az energiabiztonság és a hosszú távú energiatárolás területén. Mindez jól fizetett munkahelyeket, presztízst és magas hozzáadott értékű exportot jelent Románia számára” – vélekedett a miniszter.
„A saját szemünkkel láttunk ilyen akkumulátortároló kapacitást Boston közelében. Tökéletesen működik, a Lockheed Martin szabványai szerint. Így hazánkban
Az akkumulátortárolás egyre fontosabb a nemzeti energiarendszer számára, ahogy az időszakos megújuló energiatermelés aránya növekszik” – magyarázta az energiaügyi miniszter.
Sebastian Burduja rámutatott, hogy már előző energiaügyi miniszteri mandátuma óta, amikor még kutatási és digitalizációs miniszter volt, együttműködik az amerikai Lockheed Martin céggel.
Ez a Lockheed Martin második kutatási és fejlesztési központja a világon, az ausztráliai laboratórium után” – vázolta fel az erdélyi kötődéseket a tárcavezető.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!