2011. július 07., 09:192011. július 07., 09:19
Az ötszáz legvagyonosabb francia listáján a második helyen Gérard Mulliez, az Auchan-csoport alapítója, valamint a Leroy Merlin és a Decathlon tulajdonosa áll 21 milliárd euróval, a 17,5 milliárd eurós vagyonnal rendelkező Bettencourt család előtt, amely a L’Oréal örököse. Az év elején a leggazdagabb franciát, Bernard Arnault-t, az amerikai Forbes magazin a világranglista negyedik helyére sorolta be, míg a legvagyonosabb francia nő, Liliane Bettencourt a 15. helyet kapta. Bettencourt-ék vagyona két év alatt 50 százalékkal növekedett a Challenges szerint, amely arra utal, hogy a családi viszályok és a politikai kapcsolatok miatti hatalmas médiaérdeklődés nem volt negatív hatással a család pénzügyeire, illetve a L’Oréal működésére. Negyedik helyre is egy luxuscsoport, az Hermes igazgatótanácsának elnöke, Bertrand Puech került. A vállalatnál egyébként az elmúlt hónapokban az LVMH jelentős és vitatott befolyásra tett szert. A tíz leggazdagabb francia közé először került be az italipari vállalkozással rendelkező Castel család 4,5 milliárd eurós vagyonával. Az energiától a közlekedésen át a médiával is foglakozó Bolloré-csoport is először kapott helyet az élvonalban, 3,8 milliárd eurós vagyonnal. A Challenges hangsúlyozta, hogy az ötszáz leggazdagabb francia vagyona egy év alatt 25 százalékkal növekedett: a tavalyi 194 milliárd euróról 240 milliárdra.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
szóljon hozzá!