Fotó: Pixabay.com
A következő időszakban semmiféle környezetszennyezési illetéket nem vezetnek be, de amikor ez megtörténik, akkor az „aki szennyez, az fizet” elvét fogják követni – jelentette ki csütörtökön Graţiela Gavrilescu környezetvédelmi miniszter.
2018. március 15., 14:522018. március 15., 14:52
2018. március 15., 14:562018. március 15., 14:56
A roncsautóprogram kezdetét jelző konferencián a környezetvédelmi tárca vezetője kifejtette: hamisak a sajtó által felröppentett hírek egy esetleges környezetszennyezési illeték összegével kapcsolatban.
„Ami tegnap (március 14-én – szerk. megj.) bizonyos sajtótermékekben megjelent, az nem igaz. Egyik összeg sem valós az említettek közül” – jelentette ki az Agerpres szerint Graţiela Gavrilescu, hozzátéve, hogy
ezzel kapcsolatban, lévén, hogy a helyzet beható tanulmányozását és egy, az állampolgárok számára is érthető képlet felállítását feltételezi egy ilyen illeték bevezetése.
„Nincs határidő, mert azt akarjuk, hogy amikor nyilvánosságra hozzuk a képletet, akkor az egy realista, az Európai Unió államainak gyakorlatához hasonlítható képlet legyen, amiből világosan kiderüljön, hogy annak kell fizetnie, aki szennyez” – mondta a miniszter.
A gépkocsik használata után fizetendő környezetszennyezési illetéket Románia EU-hoz való csatlakozása után, 2007-ben vezették be. Az illeték összegét és megnevezését azóta többször módosították, végül 2017. február elsején eltörölték, a 102 adó és illeték megszüntetésekor.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
szóljon hozzá!