A svájcifrank-alapú hitelek lejre való átváltását szabályozó törvénynek a nehézségekkel küzdő embereken kell segítenie, nem a spekulánsokon – jelentette ki Dacian Cioloş azzal kapcsolatban, hogy a kormány az Alkotmánybíróságon támadta meg ezt a jogszabályt.
2016. november 24., 11:582016. november 24., 11:58
2016. november 24., 12:262016. november 24., 12:26
A kormányfő Facebook-bejegyzésében azt írja: a törvénynek a bajba jutott embereken kell segítenie, nem azokon a spekulánsokon, akik milliós kölcsönöket vettek fel. „Ha még életbe lépése előtt nem küldtük volna mi az alkotmánybíróság elé a törvényt, akkor azt később egyes bankok támadták volna meg, ami katasztrofális következményekkel járhatott volna a kedvezményezettek számára. Ha az alkotmányellenességre utaló részeket most felismerik, akkor még a törvény hatályba lépése előtt módosíthatjuk azokat\" – írta a miniszterelnök a közösségi oldalon.
Az Agerpres hírügynökség emlékeztet, hogy az alkotmánybíróság január 18-ára halasztotta a svájcifrank-alapú hitelek lejre való átváltását szabályozó törvény ellen emelt alkotmányossági kifogás tárgyalását. Valer Dorneanu, a taláros testület elnöke szerdán azt mondta, az ezzel a jogszabállyal kapcsolatban hozandó döntésnek összhangban kell állnia a hitelcseretörvény kapcsán kimondott határozattal, ehhez pedig alapos elemzésre van szükség, és ez indokolja a halasztást.
A román kormány egy hónappal ezelőtt támadta meg az alkotmánybíróságon a jogszabályt. Dacian Cioloş kormányfő akkor úgy nyilatkozott, a kabinet nem ellenzi a törvényt, de úgy véli, annak néhány előírása tisztázásra szorul.
A képviselőház október 18-án fogadta el döntéshozó kamaraként a törvényt, amelynek értelmében a svájci frankban felvett hitelek lejre válthatóak a hitelszerződés megkötésének dátumakor jegyzett árfolyamon.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!