Fotó: facebook/tamás s
Tavasszal elkezdődhet a Brassó melletti Vidombákon a repülőtér kifutópályájához vezető gurulóutak kialakítása, a gépek parkolójának elkészítése és a jelző- és irányítórendszer szerelése, miután már aktualizálták a megvalósíthatósági tanulmányát – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján Adrian Veştea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke. Mint részletezte, a tanulmány szerint még 39 millió euróra van szükség a reptér befejezéséhez.
2016. december 07., 15:002016. december 07., 15:00
2016. december 07., 15:482016. december 07., 15:48
„A Brassó Megyei Tanács jövő évi költségvetéséből tízmillió eurót különítettünk el a munkálatokra. A hiányzó 29 millió euróhoz hozzájárul majd a Kovászna Megyei Tanács, valamint a brassói és sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal\" – avatott be a részletekbe Adrian Veştea. Várakozásai szerint a repteret 2020-ban adják át.
A Kovászna megyei önkormányzat és a sepsiszentgyörgyi városháza képviselői is jelen voltak egyébként a sajtótájékoztatón, és úgy nyilatkoztak, hogy egyenként 3–3 millió euróval támogatják az építkezés folytatását. „Nagy örömmel fogadtuk a hírt, hogy a területre vonatkozó törvény elfogadásával ismét folytatódhat ez a Kovászna megye számára is rendkívül fontos beruházás, amelyhez 3–3 millió euróval hozzájárulunk. Azt gondolom, hogy ez egy teszt a helyi hatóságok számára, hogy képesek vagyunk-e közösen megvalósítani egy komoly projektet. Ez nagyszerű dolog, hiszen Sepsiszentgyörgyről időben hamarabb el lehet jutni a vidombáki reptérre, mint Bukarestben az Egyetem térről az otopeni-i nemzetközi repülőtérre\" – jelentette ki Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Leszögezte: minden szükséges támogatást készek megadni.
„2017-ben kiépítjük a kifutópályához vezető gurulóutakat, kialakítjuk a helyet a gépek parkolójának, elkészítjük a kifutópálya kanalizálását, illetve felszereljük a jelző- és irányítórendszereket. Ezt követően kell megépíteni az irányítótornyot, az utasterminált a hozzá tartozó gépkocsiparkolóval, a tűzoltóremízt és egyéb kiszolgálóegységet. Úgy tervezzük, hogy az utasterminál csúcsidőben óránként 400 személyt tudjon kiszolgálni, a parkolóban pedig egyszerre három repülőgép férjen el. Később, ha a forgalom megkívánja, mindezeket bővíteni lehet\" – ecsetelte Laurenţiu Matache, a légiforgalmi infrastruktúra-részleg vezetője.
George Scripcaru brassói polgármester eközben arról beszélt, fontos, hogy pontosan ismertek legyenek a terv egymást közvető fázisai, hogy meg lehessen tervezni a finanszírozást.
Mint ismert, a brassó–vidombáki repülőtér 2850 méter hosszú, 45 méter széles kifutópályája már 2014-ben elkészült. Az eddigi munkálatokra a Brassó megyei önkormányzat 24 millió eurót költött.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!