Fotó: Gov.ro
Florin Cîţu pénzügyminiszter szerint a kormány nem készül a gazdaság „bezárására”, ahogyan az történt a tavasszal, amikor a legtöbb ágazat kénytelen volt kényszerpihenőt tartani a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében foganatosított intézkedések miatt. A tárcavezető ígéri, adóemelések sem jönnek.
2020. október 30., 09:262020. október 30., 09:26
2020. október 30., 14:532020. október 30., 14:53
– idézi a Mediafax hírügynökség a pénzügyi tárca vezetőjének csütörtöki rádiós nyilatkozatát. Cîţu jelezte egyúttal: a 2021-es állami költségvetés kidolgozásakor a legrosszabb forgatókönyvvel is számolnak.
A tavasszal előrejelzettnél jobban megsínyli a koronavírus-világjárványt Románia – egyben az Európai Unió – gazdasága. Az itteni helyzetet ugyanakkor súlyosbítja, hogy a költségvetés egyre mélyülő hiányát nem csupán a pandémia által sújtott rétegeknek nyújtott támogatások okozzák, hanem szerkezeti gondok
– fogalmazott a miniszter.
„Nem nő jövőre az áfa, nem nőnek az adók. Idén augusztusban, szeptemberben több pénz folyt be a költségvetésbe, mint a tavaly, és így lesz októberben is. A mi receptünk, hogy begyűjtjük a pénzt a magánszektortól, majd visszaadjuk a magánszektornak. És a magánszektor nagyon jól reagált. Én a magánszektorból érkezem, tudom, hogyan működik. A magánszektort békén kell hagyni, és időben kell fizetni a számláikat. Amikor kormányra kerültünk, 30 milliárd lej nem volt kifizetve számukra, nem fizették a táppénzt” – részletezte Florin Cîțu, újfent a Szociáldemokrata Pártra (PSD) mutogatva.
Nem lesz adóemelés sem idén, sem jövőre – jelentette ki Florin Cîţu pénzügyminiszter, miután egy elemzés áfaemelést valószínűsített a parlamenti választásokat követő időszakban.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!