Javaslatokat vár Kovászna város önkormányzata a székelyföldi fürdőváros márkaképének a kialakítására. A vonatkozó kérdőívet Gyerő József polgármester tette közzé Facebook-oldalán, s mint rámutatott, a fejlesztési stratégiában is megfogalmazták, hogy szükség van az egységes brand, ezen belül logó és szlogen kialakítására.
2017. február 07., 14:452017. február 07., 14:45
Hogy megjelenítsék a város egyediségét, összevonnák a sajátos elemeket – meglátásuk szerint a márkaképnek utalnia kell a természeti adottságokra, a gyógytényezőkre, tehát a mofettákra, a borvízre, a levegő tisztaságára, de a társadalmi és kulturális értékekre is.
A konzultációs folyamat során arra várják a választ, hogy a kovásznaiak fontosnak tartják-e a márkakép kialakítását az országos érdekeltségű balneoklimaterikus gyógyüdülőhely népszerűsítése szempontjából, milyennek képzelik el ezt a márkaképet, konkrét javaslatokat várnak román, magyar vagy éppen angol, német nyelven is. Az idegenforgalmi vállalkozóknak pedig arra is kell válaszolniuk, hogy az elfogadott brandet használnák-e a saját népszerűsítő anyagaikban.
A válaszokat, javaslatokat március elsejéig lehet beküldeni a tourinfo@yahoo.com címre. A javaslatokat egy ezután megalakuló, a turizmus, reklámszakma, marketing, formatervezés terén tapasztalt szakemberekből álló zsűri bírálja majd el. Mint ismert, Kovásznára évente több ezer turista látogat az egész országból, elsősorban az itteni szívkórház vonz sok gyógyulni vágyót.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
szóljon hozzá!