Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nagyszabású fejlesztésekbe kezdett a szatmárnémeti Apaserv vízszolgáltató. A nagyberuházás révén modernizálják a megye víz- és csatornahálózatát, a megyeszékhely szennyvíztisztítóját és a kakszentmártoni vízüzem áramellátó rendszerét.
2021. február 24., 15:442021. február 24., 15:44
Jelentős beruházásokat eszközöl a szatmárnémeti Apaserv vízszolgáltató a megye ivóvíz- és csatornahálózatán, illetve áramellátást is fejlesztenek a nagy infrastrukturális beruházások programja (POIM) keretében megkapott támogatásból. Leitner János, az Apaserv igazgatója a Krónikának elmondta, hogy
A szennyvíztisztító telepnél zajló beruházás révén egy korszerű technológiával megszárítják a szennyvízből visszamaradó iszapot, aminek következtében 10 százalékra lehet csökkenteni víztartalmát, ezzel pedig lényegesen csökken a térfogata, könnyebben szállítható lesz és iparilag is fel lehet használni, áramfejlesztésre is. A kakszentmártoni vízüzem áramellátását célzó beruházás révén többek között automatizálják a kutak működését.
A projekt része a megye víz- és csatornahálózatának bővítése is. „Szatmár megye különböző településein körülbelül 450 kilométer csatorna- és csaknem 300 km vízhálózatról beszélhetünk. A projektet a 2023-as év végéig be kell fejeznünk, ami viszonylag rövid idő ahhoz képest, hogy milyen nagy munka vár ránk. A szennyvíztisztítónál zajló munka befejezését jövő végére vagy 2023 elejére saccoljuk” – fogalmazott Leitner János.
„Országos viszonylatban Szatmár megye jól áll, ha az ivóvíz- és szennyvízhálózat állapotát vesszük figyelembe, mivel itt az átlagnál többen vannak rákötve a víz- és csatornarendszerre. A beruházás után valószínűnek tartom, hogy sokkal többen fognak csatlakozni a rendszerhez, és akkor természetesen sokkal jobb lesz az érintetteknek is” – jegyezte meg az igazgató. Jelenleg még akadnak olyan területek, ahol nincs ivóvíz vagy csatornázás, viszont az új projekt által többek között Gencsen, Szántón, Érszentkirályon és Érkisfalun keresztül is elvezetik a vizet.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!