Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Közzétette az európai uniós beruházásokért felelős minisztérium a mikro-, kis- és közepes vállalkozásoknak szóló 4.1.1-es kiírás pályázati útmutatóját.
2022. július 19., 10:422022. július 19., 10:42
A kiírás keretében a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került mikro-, kis- és közepes vállalkozások kétféle támogatásban részesülhetnek, az egyik támogatás összesen 59,69 millió eurót, a másik típusú támogatás 359,14 millió eurót biztosít számukra.
De minimis támogatást a meglévő termelőkapacitásokhoz/szolgáltatásokhoz kapcsolódó épületek korszerűsítésére, felszerelésére lehet igényelni, a rendelkezésre álló keret 59,69 millió euró. A támogatás értéke minimum 50 000 euró és maximum 200 000 euró, viszont nem lehet több mint a 2019-ben elért forgalom ötszöröse.
A vissza nem térítendő támogatásoknál szükséges az önrész megléte: középvállalkozások esetében 15 százalék, kisvállalkozásoknál 10 százalék, valamint mikrovállalkozásoknál 5 százalék.
Az állami támogatási kiírás keretében a felújításhoz szükséges beruházások finanszírozására lehet pályázni összesen 58,14 millió euró értékben. Az elnyerhető támogatás értéke minimum 50 000 euró és maximum 500 000 euró lehet, viszont nem lehet több mint a 2019-ben elért forgalom ötszöröse. Az önrész megléte itt is szükséges, ez 35–75 százalék között mozoghat, régiótól függően.
„Mindannyian látjuk a koronavírus járvány és az azt követő gazdasági krízis jeleit. Az a dolgunk, hogy segítsünk a bajbajutott vállalkozásoknak lábra állni, mert csak így tudjuk megmenteni a munkahelyeket, így tudunk újakat létrehozni. Az is fontos, hogy az oktatásban, egészségügyben és a többi támogatott ágazatban működő cégek is részesülnek az EU biztosította pénzügyi alapokból, hiszen ők még nem kaptak támogatást” – idézte Hegedüs Csilla államtitkárt az RMDSZ keddi közleménye.
A tájékoztatás szerint a pályázatokat előreláthatóan augusztus 16-tól lehet majd benyújtani. A pályázati útmutató a minisztérium honlapján érhető el.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!