Fotó: Erdély Bálint Előd
Erdélyt is ajánlja a világ legjobb huszonöt utazási célpontja között a 2021-es évi utazásokat tervezgetőknek a National Geographic.
2020. november 24., 12:262020. november 24., 12:26
2020. november 24., 16:112020. november 24., 16:11
Erdélyt a tizenkilencedik helyen találjuk, egy hellyel előtte pedig a Hortobágy áll az amúgy a világ minden térségéből ismert és kevésbé ismert utazási célpontokat ajánló ranglistán.
bár személyesen sose látta a régiót. Korabeli útleírások alapján állította össze az információkat” – írja az Erdélyt ajánló passzus, jelezve amúgy, hogy bizonyos részletek még stimmelnek is.
„Amit Stoker kihagyott, a régi Európa-hangulat. A kozmopolita Kolozsvár kiváló bázis a vidéki Erdély felfedezésére, a vadvirágos rétekről, a regényes kastélyokon át a falvakig. A technikára rágyógyult családok számára egy farmon eltöltött vakáció kiváló alkalom lehet a kikapcsolódásra, arra, hogy lovaskocsin utazzanak, sétáljanak az erdő borította Kárpátokban, és segíthetnek a birkafejésben, a tojásgyűjtésben és a szénakazlak felrakásában” – próbál kedvet csinálni a cikk Erdély felfedezéséhez.
Az ajánló nem megy el ugyanakkor amellett sem, hogy „Erdély bukolikus bája már régóta magával ragadta Károly walesi herceget is, akinek az alapítványa a helyi kulturális örökség megmentését szolgáló projekteket finanszíroz”.
A Hortobágyot eközben úgy írják le, mint egy olyan tágas vidéket, amely ideális helyszíne lehet a távolságtartásnak. A háborítatlan természet, a gazdag madárvilág mellett Európa legnagyobb megmaradt őshonos gyepterülete kapcsán az évszázadokra visszanyúló pásztorhagyományokat említik meg, illetve a terület „cowboyait”, akiket arrafelé – mint írják – csikósoknak neveznek. Külön megemlítik a veszélyeztetett Przsevalszkij-lovakat, melyekből közel 300 van a Pentezugi Vadlórezervátumban, és a Hortobágyi Vadaspark szafaritúráin akár meg is lehet nézni őket.
A National Geographic által ajánlott huszonöt, 2021-ben felkeresendő célpont:
1. Katmai Nemzeti Park, Alaszka
2. Dominikai Köztársaság
3. Los Glaciares Nemzeti Park, Argentina
4. Szvaneti régió, Georgia.
5. Tulsa, Oklahoma
6. Az amerikai őslakosok útvonala az Egyesült Államok dél-nyugati részén
7. Guam szigete
8. Kjongdzsu, Dél-Korea
9. Vitoria-Gasteiz
10. Donglü, Kína
11. Isle Royale, Michigan
12. Cerrado ökorégió, Brazília
13. Lord Howe szigete, Ausztrália
14. Yellowknife, Kanada
15. Brit-Kolumbia, Kanada
16. Space Coast, Florida
17. England Coast Path, Egyesült Királyság
18. Hortobágy, Magyarország
19. Erdély
20. Denver, Colorado.
21. Alonisszosz, Görögország
22. Gabon
23. Új-Kaledónia
24. Koppenhága, Dánnia.
25. Freiburg im Breisgau, Németország.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!