Fotó: Air Connect
Hétfőtől Románia több repülőteréről is indít bel- és külföldi, menetrend szerinti járatokat az AirConnect román légitársaság. Júniustól újabb célpontok válnak majd elérhetővé.
2023. március 27., 15:102023. március 27., 15:10
2023. március 27., 15:112023. március 27., 15:11
„Célunk, hogy mi legyünk az első számú opció a repülni vágyó dél-kelet-európaiak számára, és ma megtettük az első lépést ebbe az irányba. Örömmel tölt el, hogy előnyös áron, biztos és gyors összeköttetést tudunk biztosítani a romániai lakosság számára a főváros és az ország nagyobb városai között” – idézi az új járatok beindítását bejelentő közlemény Tudor Constantinescut, a légitársaság vezérigazgatóját.
„Három hónap múlva új járatokat indítunk, főként a nyaralási idényre. Mindne valószínűség szerint az ősztől bővíteni fogjuk a bel- és a külföldi járatainkat is” – mondta a vezérigazgató.
Mostantól a következő járatok szerepelnek az AirConnect kínálatában:
• Bukarest–Nagyszeben, heti 5 alkalommal;
• Bukarest–Suceava, heti 5 alkalommal;
• Bukarest–Nagybánya, heti 2 alkalommal;
• Bukarest–Marosvásárhely, heti 4 alkalommal;
• Kolozsvár–Budapest, heti 2 alkalommal.
Halasztja járatainak elindítását az új román légitársaság, az Air Connect, így a Kolozsvár–Budapest-járat sem indul el október közepén.
Az AirConnect jelenleg két 68 férőhelyes, ATR 72-600 típusú repülőgéppel rendelkezik.
A légitársaság tavaly augusztusban jelentette be a budapesti és a belföldi járatok indítását, majd szeptemberben halasztásról tájékoztatta utasait, mert késett a második repülőgépük leszállítása. A légitársaságot – a honlapján közölt adatok szerint – öt román magánbefektető hozta létre azzal a céllal, hogy a regionális piacot szolgálja. A társaság tavaly júliusban kezdte el működését egy 68 férőhelyes ATR-72-600-as repülőgéppel, és a turisták által kedvelt görög és török tengerparti városokba működtetett charter-járatokkal.
Nagyszeben és Bukarest közötti járatot indít március 27-én az AirConnect diszkont légitársaság – közölte hétfőn a Szeben megyei tanács.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!