Fotó: Air Connect
Hétfőtől Románia több repülőteréről is indít bel- és külföldi, menetrend szerinti járatokat az AirConnect román légitársaság. Júniustól újabb célpontok válnak majd elérhetővé.
2023. március 27., 15:102023. március 27., 15:10
2023. március 27., 15:112023. március 27., 15:11
„Célunk, hogy mi legyünk az első számú opció a repülni vágyó dél-kelet-európaiak számára, és ma megtettük az első lépést ebbe az irányba. Örömmel tölt el, hogy előnyös áron, biztos és gyors összeköttetést tudunk biztosítani a romániai lakosság számára a főváros és az ország nagyobb városai között” – idézi az új járatok beindítását bejelentő közlemény Tudor Constantinescut, a légitársaság vezérigazgatóját.
„Három hónap múlva új járatokat indítunk, főként a nyaralási idényre. Mindne valószínűség szerint az ősztől bővíteni fogjuk a bel- és a külföldi járatainkat is” – mondta a vezérigazgató.
Mostantól a következő járatok szerepelnek az AirConnect kínálatában:
• Bukarest–Nagyszeben, heti 5 alkalommal;
• Bukarest–Suceava, heti 5 alkalommal;
• Bukarest–Nagybánya, heti 2 alkalommal;
• Bukarest–Marosvásárhely, heti 4 alkalommal;
• Kolozsvár–Budapest, heti 2 alkalommal.
Halasztja járatainak elindítását az új román légitársaság, az Air Connect, így a Kolozsvár–Budapest-járat sem indul el október közepén.
Az AirConnect jelenleg két 68 férőhelyes, ATR 72-600 típusú repülőgéppel rendelkezik.
A légitársaság tavaly augusztusban jelentette be a budapesti és a belföldi járatok indítását, majd szeptemberben halasztásról tájékoztatta utasait, mert késett a második repülőgépük leszállítása. A légitársaságot – a honlapján közölt adatok szerint – öt román magánbefektető hozta létre azzal a céllal, hogy a regionális piacot szolgálja. A társaság tavaly júliusban kezdte el működését egy 68 férőhelyes ATR-72-600-as repülőgéppel, és a turisták által kedvelt görög és török tengerparti városokba működtetett charter-járatokkal.
Nagyszeben és Bukarest közötti járatot indít március 27-én az AirConnect diszkont légitársaság – közölte hétfőn a Szeben megyei tanács.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
Elfogadja a kormány szerdai ülésén az üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet – jelentette be az ülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy elküldték jóváhagyásra a közalkalmazottaknak járó üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet, amelyet még e heti ülésén elfogadhat a kormány.
szóljon hozzá!