Fotó: Air Connect
Hétfőtől Románia több repülőteréről is indít bel- és külföldi, menetrend szerinti járatokat az AirConnect román légitársaság. Júniustól újabb célpontok válnak majd elérhetővé.
2023. március 27., 15:102023. március 27., 15:10
2023. március 27., 15:112023. március 27., 15:11
„Célunk, hogy mi legyünk az első számú opció a repülni vágyó dél-kelet-európaiak számára, és ma megtettük az első lépést ebbe az irányba. Örömmel tölt el, hogy előnyös áron, biztos és gyors összeköttetést tudunk biztosítani a romániai lakosság számára a főváros és az ország nagyobb városai között” – idézi az új járatok beindítását bejelentő közlemény Tudor Constantinescut, a légitársaság vezérigazgatóját.
„Három hónap múlva új járatokat indítunk, főként a nyaralási idényre. Mindne valószínűség szerint az ősztől bővíteni fogjuk a bel- és a külföldi járatainkat is” – mondta a vezérigazgató.
Mostantól a következő járatok szerepelnek az AirConnect kínálatában:
• Bukarest–Nagyszeben, heti 5 alkalommal;
• Bukarest–Suceava, heti 5 alkalommal;
• Bukarest–Nagybánya, heti 2 alkalommal;
• Bukarest–Marosvásárhely, heti 4 alkalommal;
• Kolozsvár–Budapest, heti 2 alkalommal.
Halasztja járatainak elindítását az új román légitársaság, az Air Connect, így a Kolozsvár–Budapest-járat sem indul el október közepén.
Az AirConnect jelenleg két 68 férőhelyes, ATR 72-600 típusú repülőgéppel rendelkezik.
A légitársaság tavaly augusztusban jelentette be a budapesti és a belföldi járatok indítását, majd szeptemberben halasztásról tájékoztatta utasait, mert késett a második repülőgépük leszállítása. A légitársaságot – a honlapján közölt adatok szerint – öt román magánbefektető hozta létre azzal a céllal, hogy a regionális piacot szolgálja. A társaság tavaly júliusban kezdte el működését egy 68 férőhelyes ATR-72-600-as repülőgéppel, és a turisták által kedvelt görög és török tengerparti városokba működtetett charter-járatokkal.
Nagyszeben és Bukarest közötti járatot indít március 27-én az AirConnect diszkont légitársaság – közölte hétfőn a Szeben megyei tanács.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
szóljon hozzá!