Fotó: Air Connect
Hétfőtől Románia több repülőteréről is indít bel- és külföldi, menetrend szerinti járatokat az AirConnect román légitársaság. Júniustól újabb célpontok válnak majd elérhetővé.
2023. március 27., 15:102023. március 27., 15:10
2023. március 27., 15:112023. március 27., 15:11
„Célunk, hogy mi legyünk az első számú opció a repülni vágyó dél-kelet-európaiak számára, és ma megtettük az első lépést ebbe az irányba. Örömmel tölt el, hogy előnyös áron, biztos és gyors összeköttetést tudunk biztosítani a romániai lakosság számára a főváros és az ország nagyobb városai között” – idézi az új járatok beindítását bejelentő közlemény Tudor Constantinescut, a légitársaság vezérigazgatóját.
„Három hónap múlva új járatokat indítunk, főként a nyaralási idényre. Mindne valószínűség szerint az ősztől bővíteni fogjuk a bel- és a külföldi járatainkat is” – mondta a vezérigazgató.
Mostantól a következő járatok szerepelnek az AirConnect kínálatában:
• Bukarest–Nagyszeben, heti 5 alkalommal;
• Bukarest–Suceava, heti 5 alkalommal;
• Bukarest–Nagybánya, heti 2 alkalommal;
• Bukarest–Marosvásárhely, heti 4 alkalommal;
• Kolozsvár–Budapest, heti 2 alkalommal.
Halasztja járatainak elindítását az új román légitársaság, az Air Connect, így a Kolozsvár–Budapest-járat sem indul el október közepén.
Az AirConnect jelenleg két 68 férőhelyes, ATR 72-600 típusú repülőgéppel rendelkezik.
A légitársaság tavaly augusztusban jelentette be a budapesti és a belföldi járatok indítását, majd szeptemberben halasztásról tájékoztatta utasait, mert késett a második repülőgépük leszállítása. A légitársaságot – a honlapján közölt adatok szerint – öt román magánbefektető hozta létre azzal a céllal, hogy a regionális piacot szolgálja. A társaság tavaly júliusban kezdte el működését egy 68 férőhelyes ATR-72-600-as repülőgéppel, és a turisták által kedvelt görög és török tengerparti városokba működtetett charter-járatokkal.
Nagyszeben és Bukarest közötti járatot indít március 27-én az AirConnect diszkont légitársaság – közölte hétfőn a Szeben megyei tanács.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!