Temesváron és Bukarestben is elérhetőek a Tesla gyorstöltő-állomásai
Fotó: Pixabay
Április elején a Tesla Motors megnyitotta Temesváron a Superchargers nevű gyorstöltőállomását, a hónap közepén pedig Bukarestben is felállítottak egy hasonló állomást, és a későbbiekben Pitești-en és Nagyszebenben is így tesznek. A hivatalos adatok szerint a 2020-as év végéig 201 Tesla autót írattak be – a 3-as modellből kilencvennyolcat, az S modellből ötvenkettőt, negyvenhetet pedig az X modellből.
2021. április 20., 16:072021. április 20., 16:07
2021. április 20., 16:102021. április 20., 16:10
A temesvári Continental Hotel parkolójában található töltőállomás április másodika óta üzemel, a tizenhatodikán megnyitott bukaresti állomást pedig a Promenada Mall alagsori parkolójában találják az elektromos autó tulajdonosai.
A hat töltőből álló rendszerek 250 KW-on működnek.
A régióban a legközelebb eső Supercharger állomás Szegeden és Debrecenben található, de létezik már Belgrádban és a bolgár Plovdiv városában is hasonló berendezés.
A tervek szerint hamarosan Szebenben és Pitești-en is elérhetővé válnak a Tesla által felállított Supercharger töltőállomások. Hasonló eszközök ötlete korábban Craiován és Brăilán is felmerült, és nem kizárt, hogy a közeljövőben Konstancán is elérhető lesz hasonló berendezés – derül ki a Hotnews cikkéből.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!