Fotó: Romgaz
Sebastian Burduja energiaügyi miniszter szerint nem lesznek problémák a földgázellátással a télen, az ország tárolóinak töltöttsége már elérte kapacitásuk 77 százalékát.
2023. augusztus 09., 12:102023. augusztus 09., 12:10
Erről az Agerpres hírügynökségnek adott szerdai interjúban beszélt a tárcavezető. Burduja azt mondta, azt szeretné, hogy a romániai lakosság „ne reszkessen a télen sem a hideg, sem a számláktól való rettegés” miatt. Rámutatott, a romániai földgáztárolók töltöttsége már elérte a 77 százalékot, az elraktározott mennyiség csaknem egymilliárd köbméterrel meghaladja az egy évvel ezelőtt jegyzettet. Becsléseik szerint szeptember elejére a romániai tárolók töltöttsége meghaladja majd kapacitásuk 90 százalékát.
Átlagos tél esetén „egyáltalán nem lesz problémánk” a földgázellátással – nyomatékosította a miniszter. Hozzátette,
Az energiadrágulások kompenzálására nyújtott támogatások kapcsán Burduja emlékeztetett, hogy az ezekről rendelkező jogszabály értelmében 2025 tavaszáig maradnának érvényben, az Európai Bizottság azonban a megszüntetésüket javasolta 2024 márciusáig.
„Bármilyen változtatást is végzünk, azt nyugodtan és átláthatóan fogjuk megtenni, mert most van idő erre” – fogalmazott. Hozzátette,
A miniszter ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy szeptember végéig sikerül teljesíteni a helyreállítási terv (PNRR) második kifizetési kérelméhez kapcsolódó két elmaradt célkitűzést, és becsléseik szerint ugyancsak a jövő hónap végéig teljesítik a harmadik kifizetési kérelemhez kapcsolódó mérföldköveket is.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
szóljon hozzá!