Fotó: Pixabay
Az ügyfélnek kell a középpontban állnia a versenypiaci körülmények között, nem pedig a szolgáltatónak – ezt az elvet hangsúlyozta hétfő esti televíziós nyilatkozatában Virgil Popescu energiaügyi miniszter a villanyárampiac liberalizációja témájában. Törvénymódosítást ígért.
2021. január 12., 08:102021. január 12., 08:10
2021. szeptember 10., 12:132021. szeptember 10., 12:13
„Nem küldök utcára 6 millió embert, hogy egy vagy két hónap alatt, bizonyos határidőig új szerződést kössön, hanem arra kötelezem a szolgáltatót, hogy a legjobb energiaárat biztosítsa, az ügyfél a legjobb ajánlatot kapja. Mi most alakítjuk ki a versenypiacot. Ha kigondoljuk, és megalkotjuk a market design-t akkor abból az alapvetésből indulunk ki, hogy ennek a piacnak a középpontjában álljon az ügyfél, ne a szolgáltató” – jelentette ki az energetikai tárca vezetője a Digi 24 hírtelevízió hétfő esti műsorában.
Mint részletezte, múlt csütörtökön egyeztettek a Versenytanács és az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) illetékeseivel, és
– húzta alá Virgil Popescu. Elmondása szerint ez azt jelenti, hogy
„A szolgáltatónak azt kell mondania, hogy ha nálam akarsz maradni, akkor van ez az ajánlat. Ha nem akarsz maradni, elmehetsz. Amennyiben időközben nem távozol, maradsz azzal az ajánlattal. Így kell eljárni, ne nekem kelljen keresgélnem, amíg megtalálom, a saját szolgáltatóm legjobb ajánlatát, hogy ne a legdrágábbat kapjam. Ebben az alapelvben egyetértettünk az ANRE-vel és a Versenytanáccsal” – mutatott rá a miniszter.
Nagy-Bege Zoltánnal, az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) az energiapiaci liberalizáció során felmerült gondokról és a szerződéskötés folyamatáról beszélgettünk.
Az energetikai minisztérium január 15-e után arról dönthet, hogy sürgősségi kormányrendelettel hosszabbítja meg azt a határidőt, ameddig a lakosság a versenypiacról kiválaszthatja a számára legelőnyösebb ajánlattal kecsegtető villanyáram-szolgáltatót.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!