Fotó: Pixabay
Az ügyfélnek kell a középpontban állnia a versenypiaci körülmények között, nem pedig a szolgáltatónak – ezt az elvet hangsúlyozta hétfő esti televíziós nyilatkozatában Virgil Popescu energiaügyi miniszter a villanyárampiac liberalizációja témájában. Törvénymódosítást ígért.
2021. január 12., 08:102021. január 12., 08:10
2021. szeptember 10., 12:132021. szeptember 10., 12:13
„Nem küldök utcára 6 millió embert, hogy egy vagy két hónap alatt, bizonyos határidőig új szerződést kössön, hanem arra kötelezem a szolgáltatót, hogy a legjobb energiaárat biztosítsa, az ügyfél a legjobb ajánlatot kapja. Mi most alakítjuk ki a versenypiacot. Ha kigondoljuk, és megalkotjuk a market design-t akkor abból az alapvetésből indulunk ki, hogy ennek a piacnak a középpontjában álljon az ügyfél, ne a szolgáltató” – jelentette ki az energetikai tárca vezetője a Digi 24 hírtelevízió hétfő esti műsorában.
Mint részletezte, múlt csütörtökön egyeztettek a Versenytanács és az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) illetékeseivel, és
– húzta alá Virgil Popescu. Elmondása szerint ez azt jelenti, hogy
„A szolgáltatónak azt kell mondania, hogy ha nálam akarsz maradni, akkor van ez az ajánlat. Ha nem akarsz maradni, elmehetsz. Amennyiben időközben nem távozol, maradsz azzal az ajánlattal. Így kell eljárni, ne nekem kelljen keresgélnem, amíg megtalálom, a saját szolgáltatóm legjobb ajánlatát, hogy ne a legdrágábbat kapjam. Ebben az alapelvben egyetértettünk az ANRE-vel és a Versenytanáccsal” – mutatott rá a miniszter.
Nagy-Bege Zoltánnal, az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) az energiapiaci liberalizáció során felmerült gondokról és a szerződéskötés folyamatáról beszélgettünk.
Az energetikai minisztérium január 15-e után arról dönthet, hogy sürgősségi kormányrendelettel hosszabbítja meg azt a határidőt, ameddig a lakosság a versenypiacról kiválaszthatja a számára legelőnyösebb ajánlattal kecsegtető villanyáram-szolgáltatót.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
szóljon hozzá!