Irina Pencea, az eMAG marketingigazgatója
Fotó: eMAG
A román állampolgárok vásárlási kedve az online vásárlási kosarak struktúrájában is tükröződik, amelyek tartalma a világjárvány utáni első, megszorítások nélküli nyáron, 11 százalékkal nőttek a vakációs és szabadidős termékek terén 2019-hez viszonyítva.
2022. augusztus 08., 12:022022. augusztus 08., 12:02
Az eMAG vásárlók vakációs beszerzési listáján úszómedencék, légkondicionáló berendezések, hordozható ventillátorok, közlekedési eszközök (hoverboard, biciklik, robogók, elektromos robogók), de gurulós bőröndök, napágyak, fürdőruhák és testápoló szerek is nagy számban szerepelnek.
A nyár első két hónapjában a bukaresti, kolozsvári, temesvári, jászvásári, brassói és krajovai lakosok voltak a legaktívabb vásárlók és
Ugyanakkor, azok az ügyfelek, akik Romániában töltik a vakációjukat, függetlenül attól, hogy a tengeren vagy a hegyvidéken nyaralnak, rájöttek arra, hogy nem gond, ha elfelejtettek megvásárolni valamit, mielőtt elmentek volna otthonról, mivel az eMAG-ról az ország bármely területén rendelhetnek és igénybe vehetik a Sameday által kidolgozott easybox hálózatot. Ennek köszönhetően az ügyfelek 24 százalékkal több terméket vettek át az easybox hálózatban a tengerparton és 15 százalékkal többet a hegyvidéki turisztikai helyeken, mint tavaly nyáron. Ebben az időszakban a legtöbb rendelést a tengerpartról adták le, Mamaia, Eforie Sud és Eforie Nord üdülőhelyeken, ahonnan 32 százalékkal több csomagot vettek át a nyár első hónapjában, mint az extraszezonban.
Az eMAG kliensek rájöttek arra, hogy noha sietősen vakációra mentek és még nem kapták meg a havi fizetéseiket, akkor is megvásárolhatják a szükséges termékeket, a Buy now, pay later (BNPL) (Vásároljon most, fizessen később) típusú rugalmas fizetési módnak köszönhetően. Ezáltal, az ebben a fizetési módban kiegyenlített megrendelések 20 százalékkal nőttek ebben a periódusban.
„Függetlenül a szezontól vagy az aktuális periódustól, az online kereskedelem azt mutatja, hogy a legkönnyebben képes alkalmazkodni az emberek igényeihez, olyan eszközöket bocsát a rendelkezésükre, amilyenekre az embereknek igényük van, bárhol tartózkodnak, munkában vagy vakáción és bármennyi időre van szükségük.
– mondta Irina Pencea, az eMAG marketing-igazgatója.
Az eMAG-ról
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról: about.emag.ro.
(X – fizetett hirdetés)
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
szóljon hozzá!