Irina Pencea, az eMAG marketingigazgatója
Fotó: eMAG
A román állampolgárok vásárlási kedve az online vásárlási kosarak struktúrájában is tükröződik, amelyek tartalma a világjárvány utáni első, megszorítások nélküli nyáron, 11 százalékkal nőttek a vakációs és szabadidős termékek terén 2019-hez viszonyítva.
2022. augusztus 08., 12:022022. augusztus 08., 12:02
Az eMAG vásárlók vakációs beszerzési listáján úszómedencék, légkondicionáló berendezések, hordozható ventillátorok, közlekedési eszközök (hoverboard, biciklik, robogók, elektromos robogók), de gurulós bőröndök, napágyak, fürdőruhák és testápoló szerek is nagy számban szerepelnek.
A nyár első két hónapjában a bukaresti, kolozsvári, temesvári, jászvásári, brassói és krajovai lakosok voltak a legaktívabb vásárlók és
Ugyanakkor, azok az ügyfelek, akik Romániában töltik a vakációjukat, függetlenül attól, hogy a tengeren vagy a hegyvidéken nyaralnak, rájöttek arra, hogy nem gond, ha elfelejtettek megvásárolni valamit, mielőtt elmentek volna otthonról, mivel az eMAG-ról az ország bármely területén rendelhetnek és igénybe vehetik a Sameday által kidolgozott easybox hálózatot. Ennek köszönhetően az ügyfelek 24 százalékkal több terméket vettek át az easybox hálózatban a tengerparton és 15 százalékkal többet a hegyvidéki turisztikai helyeken, mint tavaly nyáron. Ebben az időszakban a legtöbb rendelést a tengerpartról adták le, Mamaia, Eforie Sud és Eforie Nord üdülőhelyeken, ahonnan 32 százalékkal több csomagot vettek át a nyár első hónapjában, mint az extraszezonban.
Az eMAG kliensek rájöttek arra, hogy noha sietősen vakációra mentek és még nem kapták meg a havi fizetéseiket, akkor is megvásárolhatják a szükséges termékeket, a Buy now, pay later (BNPL) (Vásároljon most, fizessen később) típusú rugalmas fizetési módnak köszönhetően. Ezáltal, az ebben a fizetési módban kiegyenlített megrendelések 20 százalékkal nőttek ebben a periódusban.
„Függetlenül a szezontól vagy az aktuális periódustól, az online kereskedelem azt mutatja, hogy a legkönnyebben képes alkalmazkodni az emberek igényeihez, olyan eszközöket bocsát a rendelkezésükre, amilyenekre az embereknek igényük van, bárhol tartózkodnak, munkában vagy vakáción és bármennyi időre van szükségük.
– mondta Irina Pencea, az eMAG marketing-igazgatója.
Az eMAG-ról
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról: about.emag.ro.
(X – fizetett hirdetés)
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8553 lej volt szeptemberben, 110 lejjel több, mint az előző hónapban.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A román külkereskedelmi mérleg hiánya 15 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2024 októberében 11 723 különnyugdíjat fizettek ki, 54-gyel kevesebbet, mint előző hónapban.
Donald Trump magabiztos győzelme az amerikai elnökválasztáson új „arcot” ad nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem az egész világnak.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint 2023-ban a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók éves kiigazított átlagbére 37 900 euró volt az EU-ban.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
szóljon hozzá!