Az eMAG 12-ik alkalommal rendezett Black Friday-eseményt, mely az idén 2022 november 11-én volt, és több mint 560 ezren éltek az esemény adta lehetőséggel, az eMAG legjobb ajánlataival és a több mint 9560 eladó részvételével. Összességében a kliensek a Black Friday alkalmával 644 millió lejt meghaladó összegben vásároltak, ami 35 millió lejjel haladta meg a tavalyi esemény vásárlási értékét.
2022. november 15., 14:382022. november 15., 14:38
A Genius kliensek átlagosan 6 terméket tettek a kosaraikba, és egy rendelés átlagos összege 1359 lej volt.
A részletfizetések 43 százalékkal nőttek tavalyhoz képest, és a részletfizetések 90 százaléka közvetlenül az eMAG/Wallet fiókból lett fizetve.
A Marketplace több mint 9560 partnere, akik az eseményben részt vettek, 693 282 terméket adtak el.
40 000 csomag már tegnap megérkezett az easybox-okba, és a rendelések 75 százaléka a Black Friday utáni első öt napon lesz kiszállítva.
Az idei BlackFriday bebizonyította azt a tényt, hogy az emberek fel voltak arra készülve, hogy egy nagyobb összeget áldozzanak az év legjobb ajánlatait hozó eseményén és hosszú távra szóló termékeket éppúgy vásároltak, mint rövid távra szóló, napi szükségleteiteket kielégítő termékeket. Sokan közülük éltek a részletfizetések adta lehetőségekkel és az erre szánt költségvetésüket az eMAG/My Wallet fiókon keresztül használták fel vagy a bankkártyával való részletfizetést választották. 43 százalékkal nőtt azok száma akik a részletfizetési opciót választották és ezek 90 százaléka az eMAG/My Wallet fiókból fizetett.
A Genius kliensek által feltett rendelésekben, az ingyenes szállítást tartalmazó bérletekben és más kedvezményekben a négy online kereskedési applikációban – eMAG, Tazz, Fashion Days és Freshful – átlagosan 6 termék volt, 1359 lej értékben.
Az eMAG ajánlataiban a speciális termékek közül, amelyek csak a BlackFriday alkamával voltak elérhetők, a legkeresettebbek voltak: disznóhús, kedvezményes voucherek a Tarom repülőjegyekre, turisztikai csomagok és az orvosi szolgáltatások.
„A tegnapi nap eredményei újra bebizonyítják az online vásárlás erejét, miszerint ez képes kielégíteni a kliensek igényeit a világjárvány után is. A Black Friday alkalmával több mint fél millió román az eMAG-on vásárolt, ahol felfedeztek egy óriási digitális mall-t, ahonnan több mint 2,2 millió terméket vásároltak a majdnem 10 000 kereskedőtől, akik a Marketplace-en árulnak.
– nyilatkozta Tudor Manea, az eMAG ügyvezető igazgatója.
A részletfizetések 43 százalékkal nőttek tavalyhoz képest, és a részletfizetések 90 százaléka közvetlenül az eMAG/Wallet fiókból lett fizetve.
A Black Friday felgyorsította a kártyával való fizetést: a rendelések 63,2%-ánál ezt a fizetési módot használták, ami azt igazolja, hogy az emberek az egyszerű és gyors fizetési módot kedvelik.
A mobil készülékekről feltett rendelések a legmagasabb szinten voltak, több mint 81,9%-ban.
A Black Friday történetében először történt meg, hogy Kolozsvár lett az első az egy vásárlóra jutó megrendlés átlagértéke alapján, amelyet Bukarest, Iași és Constanța követett.
A megrendelések több mint fele, vagyis 51,8 százaléka easybox-ba lett kiszállítva, és 40 000 csomag már a Black Friday estéjén locker-ekbe került, mivel a Joița-i raktárban felavatott 43 millió eurós automatizálási befektetés következtében megnövekedett a cég hatékonysága.
A megrendelések 75 százaléka a Black Friday utáni első öt napon lesz kiszállítva és a logisztikai infrastruktúra készen áll arra, hogy november 25-ig az összes megrendelést kiszállítsa.
A Black Friday idén is bebizonyította, hogy online mindent el lehet adni és a speciális termékek között volt 2035 éjszaka szállás, 9 autó, de 35,2 tonna disznóhús is.
Italok, élelmiszerek, petshop: 380 366
Játékok és gyerekholmik: 364 139
Parfümök, tisztálkodási szerek, kozmetikumok: 276 772
Bútorok, háztartási termékek: 204 135
Kis- és nagy elektromos háztartási cikkek: 165 194
Barkácsolás, kertészkedés, autó: 142 544
Telefonok, táblagépek és gadgetek: 138 813
Laptopok, IT, irodaszerek, papírtermékek: 128 049
Televíziók, audió- és videó termékek, gaming, könyvek: 119 159
Divat és sport: 102 801
Fotó: eMAG
Az eMAG-ról:
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról: about.emag.ro.
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
szóljon hozzá!