2011. július 15., 08:102011. július 15., 08:10
Chiriţoiu közölte, a testülethez még nem érkezett hivatalos, a tranzakció engedélyezéséért folyamodó megkeresés a két cég részéről, csupán mind az RCS&RDS, mind a UPC vezetőivel tárgyaltak a témáról. A hatóság vezetője megjegyezte ugyanakkor, hogy a tárgyalások csupán konzultatív jellegűek voltak, és az volt a célja, hogy a két cég illetékesei kipuhatolják, milyen hatással lenne egy ilyen fúzió a versenypiacra. Rámutatott: nem jelenthető ki egyértelműen, hogy a két cég egyesülése nyomán monopólium jönne létre, mivel a lakosság nem csupán kábelszolgáltatókon keresztül nézhet televíziót: léteznek antennával fogható és internetes csatornák is, tehát megvan az alternatíva a kábelszolgáltatókkal szemben. Arról, hogy a nagyváradi üzletember, Teszári Zoltán tulajdonában lévő RCS&RDS felvásárolná a UPC-t, február végén röppentek föl a hírek. A tranzakció értéke becslések szerint mintegy 300 millió dollár. Az egyesülés nyomán az új mamutcégnek 4 millió kábeltévé-, 1,7 vezetékestelefon-, 1,4 mobiltelefon- és ugyancsak mintegy 1,4 millió vezetékesinternet-előfizetője lenne. A cég éves forgalma elérné az egymilliárd dollárt.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!