Az esőzések miatt nem sikerül a hónap végéig átadni a Nagyszeben–Szászváros-autópálya Konca–Szelistye közötti, újjáépítésre szorult szakaszát – közölte az Országos Közút- és Autópálya-kezelő Társaság (CNADNR).
2016. szeptember 28., 19:362016. szeptember 28., 19:36
Mint részletezik, az elmúlt időszakban tizenegy napig akadályozta a csapadék a munkát, miközben a tervekben csak öt esős nappal számoltak. Nem bocsátkoztak viszont becslésekbe, hogy mikor lehet majd újra közlekedni a szakaszon, mindössze annyit írtak, hogy csúszik az átadás.
Amint arról beszámoltunk, szeptember elején Cătălin Homor, az Országos Közút- és Autópálya-kezelő Társaság igazgatója egy helyszíni szemlét követően elégedetten nyilatkozott a munkálatokról, és azt mondta, a Konca–Szelistye-szakaszt a hónap végéig megnyitják a forgalom előtt. Akkor arról is beszélt, hogy a Nagyszeben–Szászváros-autópályán további három problémás szakaszt is azonosított, de kisebb gondokról van szó, amelyeket hamarosan orvosolnak. A munkálatok párhuzamosan zajlanak, hogy a hónap végére elkészüljenek – közölte a hónap elején a CNADNR vezetője.
Mint ismeretes, a 2014 novemberében felavatott szakaszt 2015-ben zárták le, miután repedések jelentek meg az aszfalton az elvégzett munkálatok nem megfelelő minősége miatt.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!