Biztossá vált, hogy a 2018–2019-es téli idényre felfüggeszti nagyváradi járatait a Ryanair.
2018. március 30., 14:592018. március 30., 14:59
Ezt Pásztor Sándor, a Körös-parti város légikikötőjét üzemeltető Bihar megyei közgyűlés elnöke jelentette be, miután Dublinban tárgyalt az ír fapados légitársaság képviselőivel. Pásztor közölte, megkapta a hivatalos értesítést a járatok felfüggesztéséről. Különben Nagyváradon kívül – amint az már korábban biztos volt – temesvári és craiovai járatait is felfüggesztette a légitársaság, de horvátországi, bulgáriai, litvániai és spanyolországi célpontokat is lemondott.
A Bihon.ro helyi hírportál beszámolója szerint Pásztor a szerdai dublini tárgyalásról úgy nyilatkozott, hogy „elbeszéltek egymás mellett”,
Pásztor elmondta, az ír fapados társaság csak felfüggeszti a váradi járatait, a jövő téli idényt követően visszatérnek. A döntés azért is érte hidegzuhanyként a váradi és környékbeli utazóközönséget, mert a Ryanair mindig elégedetten nyilatkozott az itteni járatokról, és nemrég, február 22-én köszöntötte 100 ezredik váradi utasát olyan körülmények között, hogy még egy éve sem üzemeltetik itteni járataikat, az első gépük 2017 márciusában érkezett.
„Próbálunk más megoldásokat találni” – jelentette be csütörtökön Pásztor Sándor, aki derűlátó,
A tanácselnök közölte ugyanakkor, hogy már jövő héten Bukarestben tárgyal ennek érdekében. Rámutatott, a legnagyobb igény a londoni, barcelonai és az észak-olaszországi járatokra lenne.
Mint ismeretes, a váradi reptérről a Ryanair által üzemeltetett járatokon kívül csak belföldön lehet utazni, a Blue Air gépével Bukarestbe és Jászvásárra lehet eljutni, a Tarom állami légitársaság pedig Bukarestbe viszi és hozza az utasokat. Közben pedig a légikikötő nagyszabású fejlesztésen megy át, az év végéig kell elkészülnie az új, 3000 négyzetméteres terminálnak, a 22 millió lejes beruházást a reptér forgalmának megnövekedése tette szükségessé.
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!