Fotó: Boda L. Gergely
Kétszeresére nőtt az importból származó használt személygépkocsik piaca az év első negyedében a tavalyi esztendő ugyanezen időszakához viszonyítva. Egy használt járműveket hirdető internetes portál nyilvántartásai alapján közel 130 ezer gépkocsit jegyeztek be Romániában.
2017. május 03., 15:372017. május 03., 15:37
2017. május 03., 16:102017. május 03., 16:10
Az Autovit.ro szerdán közölte, hogy a környezetvédelmi bélyegilleték eltörlése odavezetett, hogy 2017 első negyedében a gépjárműbejegyzések száma robbanásszerűen megnőtt, főleg a külföldről behozott használt autóké. Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint ugyanakkor az új autóknál is jelentős növekedés tapasztalható az elmúlt évekhez viszonyítva.
A gépjármű-bejegyzéssel és jogosítványokkal foglalkozó országos igazgatóság és az internetes portál adatainak összevetése után kiderült, hogy több mint 22 ezer új autót és 128 ezer használt gépkocsit jegyeztek be az országban. A közlemény szerint minden kategóriában rekordszámú gépjárművet jegyeztek be.
A közlemény szerint a használt autókat illetően továbbra is a Volkswagen a legkedveltebb autómárka, az első három hónapban mintegy 34 ezer darabotjegyeztek be országos szinten. Az internetes portál közleménye szerint a szakértők azt remélik, hogy előbb-utóbb stabilizálódik a használt gépjárművek piaca, így 2017-ben akár 110 ezer új személygépkocsit vásárolhatnak a román állampolgárok, ehhez pedig jelentősen hozzájárulhat a hamarosan elinduló roncsautóprogram is.
A Naspers globális cégcsoporthoz tartozó Autovit.ro új és használt személygépkocsik, teher- és haszongépjárművek, motorkerékpárok, építőipari és mezőgazdasági gépek hirdetésével foglalkozik.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!