Fotó: Boda L. Gergely
Kétszeresére nőtt az importból származó használt személygépkocsik piaca az év első negyedében a tavalyi esztendő ugyanezen időszakához viszonyítva. Egy használt járműveket hirdető internetes portál nyilvántartásai alapján közel 130 ezer gépkocsit jegyeztek be Romániában.
2017. május 03., 15:372017. május 03., 15:37
2017. május 03., 16:102017. május 03., 16:10
Az Autovit.ro szerdán közölte, hogy a környezetvédelmi bélyegilleték eltörlése odavezetett, hogy 2017 első negyedében a gépjárműbejegyzések száma robbanásszerűen megnőtt, főleg a külföldről behozott használt autóké. Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint ugyanakkor az új autóknál is jelentős növekedés tapasztalható az elmúlt évekhez viszonyítva.
A gépjármű-bejegyzéssel és jogosítványokkal foglalkozó országos igazgatóság és az internetes portál adatainak összevetése után kiderült, hogy több mint 22 ezer új autót és 128 ezer használt gépkocsit jegyeztek be az országban. A közlemény szerint minden kategóriában rekordszámú gépjárművet jegyeztek be.
A közlemény szerint a használt autókat illetően továbbra is a Volkswagen a legkedveltebb autómárka, az első három hónapban mintegy 34 ezer darabotjegyeztek be országos szinten. Az internetes portál közleménye szerint a szakértők azt remélik, hogy előbb-utóbb stabilizálódik a használt gépjárművek piaca, így 2017-ben akár 110 ezer új személygépkocsit vásárolhatnak a román állampolgárok, ehhez pedig jelentősen hozzájárulhat a hamarosan elinduló roncsautóprogram is.
A Naspers globális cégcsoporthoz tartozó Autovit.ro új és használt személygépkocsik, teher- és haszongépjárművek, motorkerékpárok, építőipari és mezőgazdasági gépek hirdetésével foglalkozik.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
szóljon hozzá!