Fotó: Boda L. Gergely
Kétszeresére nőtt az importból származó használt személygépkocsik piaca az év első negyedében a tavalyi esztendő ugyanezen időszakához viszonyítva. Egy használt járműveket hirdető internetes portál nyilvántartásai alapján közel 130 ezer gépkocsit jegyeztek be Romániában.
2017. május 03., 15:372017. május 03., 15:37
2017. május 03., 16:102017. május 03., 16:10
Az Autovit.ro szerdán közölte, hogy a környezetvédelmi bélyegilleték eltörlése odavezetett, hogy 2017 első negyedében a gépjárműbejegyzések száma robbanásszerűen megnőtt, főleg a külföldről behozott használt autóké. Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint ugyanakkor az új autóknál is jelentős növekedés tapasztalható az elmúlt évekhez viszonyítva.
A gépjármű-bejegyzéssel és jogosítványokkal foglalkozó országos igazgatóság és az internetes portál adatainak összevetése után kiderült, hogy több mint 22 ezer új autót és 128 ezer használt gépkocsit jegyeztek be az országban. A közlemény szerint minden kategóriában rekordszámú gépjárművet jegyeztek be.
A közlemény szerint a használt autókat illetően továbbra is a Volkswagen a legkedveltebb autómárka, az első három hónapban mintegy 34 ezer darabotjegyeztek be országos szinten. Az internetes portál közleménye szerint a szakértők azt remélik, hogy előbb-utóbb stabilizálódik a használt gépjárművek piaca, így 2017-ben akár 110 ezer új személygépkocsit vásárolhatnak a román állampolgárok, ehhez pedig jelentősen hozzájárulhat a hamarosan elinduló roncsautóprogram is.
A Naspers globális cégcsoporthoz tartozó Autovit.ro új és használt személygépkocsik, teher- és haszongépjárművek, motorkerékpárok, építőipari és mezőgazdasági gépek hirdetésével foglalkozik.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
Év eleje óta több mint 670 millió italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül, a rendszert működtető RetuRO vállalat pedig 50 000 tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
Az elhúzódó választási ciklus valószínűleg legalább 2025 második feléig késleltetni fogja a további költségvetési konszolidációs intézkedéseket, és további intézkedések nélkül a 2025-re a GDP 7,5 százalékára várt hiánycélt kockázatok terhelik.
A nagy adófizetők közül 44-nek volt adóhátraléka 2024 végén, összesen 3,23 milliárd lej értékben – közölte szerdán az Országos Adóhatóság (ANAF).
A közalkalmazottaknak várhatóan idén is kártyára utalják az üdülési támogatást – számolt be Adrian Voican, a Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.
szóljon hozzá!