Fotó: Clujana
Eladásra kínálja a Clujana cipőgyár (az egykori Dermata bőrgyár utódja) részvényeit az Országos Adóhatóság (ANAF) a vállalat által felhalmozott adósság megtérítése érdekében – az üzem és a tulajdonos Kolozs megyei önkormányzat vezetése szerint azonban más módja is lenne a kialakult helyzet rendezésének.
2017. december 07., 11:512017. december 07., 11:51
2017. december 07., 12:042017. december 07., 12:04
Florin Gliga, a Clujana igazgatója a Ziua de Cluj portálnak úgy nyilatkozott: az ANAF és a pénzügyminisztérium a zömében 2014 előtt keletkezett adósságot próbálja behajtani. Mint részletezte, az elmúlt két évben, bár sikerült egyensúlyt teremteniük a gyár gazdálkodásában, 2017-ben a megnövekedő munkaerőköltségek és az ANAF-nak fizetendő részletek növekedése is nehéz helyzetbe hozta őket anyagilag.
„Nem tartjuk normálisnak, hogy 30 millió lej értékben adjunk el részvényeket, amikor a tartozás mértéke csak harmada ennek az összegnek” – magyarázta. A gyárnak az állammal szemben felhalmozott adóssága ugyanis jelenleg mintegy 13 millió lejre rúg.
Alin Tișe, a Kolozs megyei közgyűlés elnöke a gyárigazgatóhoz hasonlóan úgy véli, olyan megoldást kell keresni, hogy a vállalat ki tudja fizetni a tartozásait, és tovább tudjon üzemelni. Az elöljáró azt tervezi, hogy a cipőgyárat a Tetarom ipari parkba költöztetik, és ott újraszervezik a termelést.
A Clujana ugyanis jelenleg egy 10 ezer négyzetméteres telken fekszik, ezt pedig könnyedén értékesíteni lehet az utóbbi időben megélénkült kolozsvári ingatlanpiacon. A Profit.ro gazdasági portál szerint 27,8 millió lejt is megér az ingatlan.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
szóljon hozzá!