Indul az utazási nagyüzem. Egyre többen vásárolnak máris repülőjegyet
Fotó: Pixabay
Nő az átoltottság, egyre több európai állam lazít a korlátozásokon, aminek nyomán egyre többen kelnek útra. Míg eddig a romániai utazni vágyók számottevő többsége csak odaútra váltott jegyet, ma már nő a menettérti jegyek eladása, egyre többen utaznak turisztikai céllal egy utazási iroda elemzése szerint.
2021. május 19., 10:492021. május 19., 10:49
Miután az elmúlt időszakban számos európai országban enyhítettek a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett utazási korlátozásokon, egyre többen döntenek úgy, hogy előbb-utóbb végre újra útra kelnének. Ez abban is meglátszik, hogy újra lendületet vett a repülőjegyek piaca. A Vola.ro online utazási iroda keddi közleménye szerint
A menettérti repülőjegyek ára 66 eurótól kezdődik, ami nagy vonalakban megegyezik a pandémia előtti szinttel.
Az utazási iroda elemzése szerint nagyon sokan térnek vissza külföldre dolgozni, vagy látogatóba indulnak kint élő rokonaikhoz, de sokan utaznak nyaralás, kikapcsolódás céljával is. „A járvány begyűrűzése után az volt a trend, hogy az emberek csak az odaútra váltottak repülőjegyet, vagyis vagy hazatértek külföldről, és itthon terveztek maradni huzamosabb ideig, vagy visszautaztak külföldre. Most azt látjuk, hogy megnőtt azoknak a száma, akik menettérti jegyet vásárolnak, a legtöbb repülőút turisztikai célú” – mutat rá közleményében a Vola.ro. Friss statisztikájuk szerint ugyanakkor
Utóbbiak esetében az utazni vágyók átlagosan tíz napot terveznek külföldön tölteni.
Eközben az utazási iroda által értékesített repülőjegyek 11,57 százaléka szól belföldi útvonalakra. Az április 26. és május 12. közötti időszakban 4000 belföldi jegyet adtak el, a legnépszerűbb járatoknak a Bukarest–Kolozsvár- és vissza, a Temesvár–Bukarest- és vissza, valamint a Bukarest–Nagyvárad-járatok bizonyultak.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!