Indul az utazási nagyüzem. Egyre többen vásárolnak máris repülőjegyet
Fotó: Pixabay
Nő az átoltottság, egyre több európai állam lazít a korlátozásokon, aminek nyomán egyre többen kelnek útra. Míg eddig a romániai utazni vágyók számottevő többsége csak odaútra váltott jegyet, ma már nő a menettérti jegyek eladása, egyre többen utaznak turisztikai céllal egy utazási iroda elemzése szerint.
2021. május 19., 10:492021. május 19., 10:49
Miután az elmúlt időszakban számos európai országban enyhítettek a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett utazási korlátozásokon, egyre többen döntenek úgy, hogy előbb-utóbb végre újra útra kelnének. Ez abban is meglátszik, hogy újra lendületet vett a repülőjegyek piaca. A Vola.ro online utazási iroda keddi közleménye szerint
A menettérti repülőjegyek ára 66 eurótól kezdődik, ami nagy vonalakban megegyezik a pandémia előtti szinttel.
Az utazási iroda elemzése szerint nagyon sokan térnek vissza külföldre dolgozni, vagy látogatóba indulnak kint élő rokonaikhoz, de sokan utaznak nyaralás, kikapcsolódás céljával is. „A járvány begyűrűzése után az volt a trend, hogy az emberek csak az odaútra váltottak repülőjegyet, vagyis vagy hazatértek külföldről, és itthon terveztek maradni huzamosabb ideig, vagy visszautaztak külföldre. Most azt látjuk, hogy megnőtt azoknak a száma, akik menettérti jegyet vásárolnak, a legtöbb repülőút turisztikai célú” – mutat rá közleményében a Vola.ro. Friss statisztikájuk szerint ugyanakkor
Utóbbiak esetében az utazni vágyók átlagosan tíz napot terveznek külföldön tölteni.
Eközben az utazási iroda által értékesített repülőjegyek 11,57 százaléka szól belföldi útvonalakra. Az április 26. és május 12. közötti időszakban 4000 belföldi jegyet adtak el, a legnépszerűbb járatoknak a Bukarest–Kolozsvár- és vissza, a Temesvár–Bukarest- és vissza, valamint a Bukarest–Nagyvárad-járatok bizonyultak.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!