Răzvan Cuc távozó miniszter (középen) presztízskérdést csinál a magyarokkal való versengésből
Fotó: Szállítási Minisztérium
Nevetségessé tette magát Răzvan Cuc szállításügyi miniszter, miután ismételten azt próbálta bizonygatni, hogy Romániában nagyobb ütemben halad az autópálya-építés, mint Magyarországon.
2019. október 16., 14:442019. október 16., 14:44
2019. október 16., 14:542019. október 16., 14:54
A tárcavezető kedden terepszemlét tartott az észak-erdélyi sztráda Bihar megyei szakaszán, és történelmi tettnek nevezte, hogy az építkezés jelenlegi állása szerint hamarabb lesz kész az autópálya a határ romániai oldalán, mint a magyarországin. „Történelmet írunk! Mindenki azt mondta, hogy Magyarország készen lesz az autópályával, és Románia nem lesz képes a forgalom fogadására. És lám, itt a meglepetés: Románia 65 százalékban készen van az autópályával, még egy kevés van hátra és a magyarok előtt befejezzük a munkát. Ez pedig szerintem rendkívül pozitív fejlemény” – idézte a minisztert az Agerpres hírügynökség.
Az Ebihoreanul.ro nagyváradi portál emlékeztet: a további bihari autópálya-szakaszok építőtelepei ma is úgy állnak, ahogy az amerikai Bechtel társaság közel tíz éve otthagyta őket. Egyébként a szóban forgó öt kilométeres szakasz az M4-es magyarországi autópályával fog találkozni, amely Budapesttől a román államhatár Hajdú-Bihar megyei szakaszáig nyúlik, és amelyből eddig a magyar oldalon 23 kilométernyit adtak át a forgalomnak. Ugyanakkor többek között épül az országhatár közeli szakasza is: a Berettyóújfalu térségétől induló 26,5 kilométer kivitelezése várhatóan jövő év elejére fejeződik be.
Arról nem beszélve, hogy miközben a 238 ezer négyzetkilométer területű Románia 800, a két és félszer kisebb, 93 ezer négyzetkilométeres Magyarország 1600 kilométer hosszú sztrádahálózattal rendelkezik...
Különben a bizalmatlansági indítvánnyal megbuktatott Dăncilă-kabinet távozó közlekedési minisztere az egekig magasztalta az öt kilométeres szakaszt kivitelező Selina céget, személyesen megköszönve Beniamin Rus tulajdonosnak a külföldi útépítők számára „példamutató” hozzáállását. A nagyváradi üzletemberről amúgy tudni kell, hogy a Bihar megyei törvényszék alapfokon négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte pénzmosásért és hivatali hatalommal való visszaélésre felbujtásért Kiss Sándornak, a megyei önkormányzat volt RMDSZ-es alelnökének büntetőperében. A nagyváradi táblabíróság azonban tavaly decemberben megsemmisítette az ítéletet, és elrendelte a per újratárgyalását.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
1 hozzászólás