Răzvan Cuc távozó miniszter (középen) presztízskérdést csinál a magyarokkal való versengésből
Fotó: Szállítási Minisztérium
Nevetségessé tette magát Răzvan Cuc szállításügyi miniszter, miután ismételten azt próbálta bizonygatni, hogy Romániában nagyobb ütemben halad az autópálya-építés, mint Magyarországon.
2019. október 16., 14:442019. október 16., 14:44
2019. október 16., 14:542019. október 16., 14:54
A tárcavezető kedden terepszemlét tartott az észak-erdélyi sztráda Bihar megyei szakaszán, és történelmi tettnek nevezte, hogy az építkezés jelenlegi állása szerint hamarabb lesz kész az autópálya a határ romániai oldalán, mint a magyarországin. „Történelmet írunk! Mindenki azt mondta, hogy Magyarország készen lesz az autópályával, és Románia nem lesz képes a forgalom fogadására. És lám, itt a meglepetés: Románia 65 százalékban készen van az autópályával, még egy kevés van hátra és a magyarok előtt befejezzük a munkát. Ez pedig szerintem rendkívül pozitív fejlemény” – idézte a minisztert az Agerpres hírügynökség.
Az Ebihoreanul.ro nagyváradi portál emlékeztet: a további bihari autópálya-szakaszok építőtelepei ma is úgy állnak, ahogy az amerikai Bechtel társaság közel tíz éve otthagyta őket. Egyébként a szóban forgó öt kilométeres szakasz az M4-es magyarországi autópályával fog találkozni, amely Budapesttől a román államhatár Hajdú-Bihar megyei szakaszáig nyúlik, és amelyből eddig a magyar oldalon 23 kilométernyit adtak át a forgalomnak. Ugyanakkor többek között épül az országhatár közeli szakasza is: a Berettyóújfalu térségétől induló 26,5 kilométer kivitelezése várhatóan jövő év elejére fejeződik be.
Arról nem beszélve, hogy miközben a 238 ezer négyzetkilométer területű Románia 800, a két és félszer kisebb, 93 ezer négyzetkilométeres Magyarország 1600 kilométer hosszú sztrádahálózattal rendelkezik...
Különben a bizalmatlansági indítvánnyal megbuktatott Dăncilă-kabinet távozó közlekedési minisztere az egekig magasztalta az öt kilométeres szakaszt kivitelező Selina céget, személyesen megköszönve Beniamin Rus tulajdonosnak a külföldi útépítők számára „példamutató” hozzáállását. A nagyváradi üzletemberről amúgy tudni kell, hogy a Bihar megyei törvényszék alapfokon négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte pénzmosásért és hivatali hatalommal való visszaélésre felbujtásért Kiss Sándornak, a megyei önkormányzat volt RMDSZ-es alelnökének büntetőperében. A nagyváradi táblabíróság azonban tavaly decemberben megsemmisítette az ítéletet, és elrendelte a per újratárgyalását.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
A kormány deficitcsökkentő csomagjába foglalt intézkedések ellen tiltakoznak hétfőn a nyugdíjpénztárak, a román vízügyi igazgatóság (ANAR) és a mezőgazdasági minisztérium alkalmazottai.
Félrekezelt súlyos beteghez hasonlította Romániát Radu Miruță gazdasági miniszter .
Kissé nőtt az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke júniusban az előző hónaphoz képest a hús-, a tej- és a növényi olajárak emelkedésének hatására az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján közzétett adatok szerint.
Felelősséget vállal az Ilie Bolojan vezette kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetért a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
1 hozzászólás