Archív felvétel
Fotó: Facebook/Valea Prahovei
Több ezer lejes turisztikai csomagokat is kínálnak a Parhova völgyében a szállásadók az ünnepi időszakban, ausztriai síparadicsomokban is találunk kedvezőbb árakat, mint a romániaiak körében nagy népszerűségnek örvendő hegyvidéki üdülőtelepeken.
2021. december 22., 10:252021. december 22., 10:25
A környék turizmusának népszerűsítésével foglalkozó egyesület által készített összesítés szerint – az előző évekhez hasonlóan – a szilveszteri időszakban drágábbak turisztikai csomagok a Prahova völgyében, és hasonlatosak, sőt, bizonyos esetekben drágábbak is, mint az ismert európai síparadicsomokban gyakorolt árak. Egy négycsillagos sinaiai szállodában például két főre négy éjszaka 5247 lej ebben az időszakban, öt éjszakára pedig 5580 lejes csomagot kínálnak.
Az árakban benne van december 30-ától kezdődően a szállás, a reggeli – kivéve január elsejét, amikor brunchot kínálnak, a szilveszteri ünnepi étkezés, élő zene meglepetésmeghívottakkal, január elsején egy vacsora élő zenével, tombola értékes nyereményekkel. A vendégeknek továbbá hozzáférésük van a szaunához, jakuzzihoz, a sószobához, van wifi, és a helyek függvényében parkolóhelyet is biztosítanak.
A News.ro hírügynökség összehasonlító elemzése szerint a közleményben említett árak alapján drágább Sinana, mint az ausztriai Innsbruck. Példaként egy erkély nélküli négycsillagos sinaiai hotelszobát hoznak fel, ahol öt napra két személynek 6116 lejt kell lepengetnie, miközben
Amúgy a környék turizmusának népszerűsítésével foglalkozó egyesület közleménye szerint azok számára is vannak ünnepi ajánlatok a Prahova völgyében, akik nem akarnak, vagy nem tudnak több ezer lejt lepengetni, de a négynapos csomagok 1600 lejtől kezdődnek.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!